Visual arts Humanitarium

Феномен аніме

Коротка історія манги й аніме. Мангакі, гекіга, Міядзакі — все найважливіше.

Про курс

Манга й аніме — це серйозно. Манга й аніме — це окрема галактика.

У сучасному культурному просторі манга й аніме — не лише важливий фактор маскульту, індустрії розваг, а й філософський напрямок. Наш курс присвячено історії розвитку цього явища. Поговоримо про феномен японської «м'якої сили», головних авторів, знакових робіт, культурний контекст і нових геніїв. Чому манга й аніме такі популярні та чому нам теж варто їх знати?

Відповімо на курсі, а заразом станемо складнішими.

відеокурс дивіться, коли зручно
безкоштовно отримуйте доступ назавжди
8 лекцій і станете складніше дивитись аніме

Куратор

Максим Розенфельд

Архітектор, дизайнер, кандидат архітектури, доцент. Історик архітектури. Автор проєктів «Архитектура и дизайн — вид с дивана», «Архитектура в кино», «Истории о рисованных историях». Автор і ведучий відеоциклу про Берлін, Барселону, Мюнхен, Харків. Автор курсів «Школи світового дизайну» та «Історія дизайну».

Познайомитися з куратором можна, переглянувши його відеолекції за посиланням.

Програма курсу

 • Вступ до японської галактики: від середньовічної манги до краху мілітаризму

  • Щоб вести розмову про феномен японської «м'якої сили», необхідно розуміти хоча б загальні принципи світосприйняття жителів Японії. У чому жах і краса японського коміксу — манги? Історичні передумови, що визначили особливий погляд і ставлення японців до світу в межах Японії та поза нею.
 • Осаму Тедзука — народження бога

  • Манга — це більше, ніж комікси. Це величезний світ, культурний пласт, література, індустрія. У цього явища є головний творець, бог манги — Осаму Тедзука. Як визначалися канони жанру, як сформувалася його мова, якими прийомами та законами керувалися тоді й зараз мангаки?
 • Дорослішання манги — гекіга

  • Від самого свого народження манга була розвагою для дітей. Проте дуже скоро у післявоєнній Японії вона перетворилась і на літературу для дорослих. Недитяча манга — гекіга: еротика, соціальні проблеми, депресія й особистісна криза. Все це може й повинно бути темою для манги й аніме.
 • Кацухіро Отомо — аніме завойовує світ

  • Твори і автори, які зробили мангу й аніме популярними та мегапопулярними за межами Японії. Манга й аніме народились як виключно внутрішній продукт, але у вісімдесяті роки завоювали світ. Мультреволюція.
 • Хаяо Міядзакі — більше, ніж мультфільми

  • Легендарна постать у світі анімації. Його роботи стали символом філософської мультиплікації та дивовижним образотворчим шедевром, який відтворює світи авторських снів. Найвідоміший мультиплікатор світу — Хаяо Міядзакі. Перша лекція присвячена становленню майстра.
 • Хаяо Міядзакі — продовження

  • Для метра анімації однієї лекції замало. Ми продовжуємо розмову про Хаяо Міядзакі — провідного режисера студії Ghibli, про його найзнаковіші роботи, принципи та філософські погляди.
 • Спогади про майбутнє

  • Аніме — не лише мультфільми, а й художній експеримент. Збірки анімаційних новел, у яких порушуються фундаментальні питання існування людства. Часом із гумором, часом із сарказмом, а іноді з жахом. Спогади про майбутнє — футурологія японською. «Аніматриця», «Карнавал роботів», «Лабіринт сновидінь» і, власне, «Спогади про майбутнє» — аніме-збірки від найкращих авторів: різні та цілісні.
 • Культурний контекст і не японські відлуння

  • Манга й аніме як найважливіша частина світової популярної культури та фактор «м'якої сили». Культурний вплив манги й аніме вже давно став загальносвітовим явищем. У найвизначніших майстрів жанру є свої послідовники. Аніме за межами Японії та нові генії мультиплікації.

Як відбувається навчання

Відеолекції

Курс складається з 8 лекцій, до яких у вас одразу буде доступ. Ви можете дивитись їх у будь-який зручний для вас час, але запропоновану куратором послідовність радимо зберігати.

Додаткові матеріали

Лектор дбайливо підібрав вам додаткову літературу для кращого розуміння матеріалу.

Фінальний тест

Якщо захочете оцінити свої знання після проходження курсу — наприкінці на вас чекатиме невеликий онлайн тест.

ГРАФІК

ви самостійно обираєте, коли дивитися лекції

Запитання

Скільки всього буде лекцій?

Курс складається з 8 лекцій.

Чи можна дивитися лекції в будь-який зручний день?

Так, звісно. У вас завжди буде доступ до лекцій, і переглядати їх можна в будь-який зручний для вас час.

Чи отримаю я сертифікат після проходження курсу?

Ні, без практики немає сертифікатів. Але головне — це знання, правда ж? Ви зможете перевірити їх, пройшовши онлайн тест за програмою курсу.

Пакуємо курс?

*пакет і поповнення мобільного не пропонуємо, але...

 • Отримай вільний доступ до лекцій: дивися як, де і коли завгодно.
 • Перевіряй знання зa допомогою тесту.
 • Насолоджуйся вивченим без домашок.