Humanitarium

Історія телебачення

Курс про те, як телебачення змінило світ і саме себе. Відповімо на питання, чому на ТБ все погано.

Про курс

Як казав герой «Друзів» Джої: «Якщо у тебе немає телевізора, то до чого розвернуті твої меблі?».

Ця цитата прекрасно ілюструє вплив телебачення — найпотужніший світовий інструмент просвітництва, розваг і пропаганди. За свою не надто довгу історію ТБ встигло еволюціонувати від найкращого винаходу людства до «безкрайньої пустки», змінити наше сприйняття комедії та драми, подарувати нам формат серіалів та трансформувати спорт.

Лекційний курс «Історія телебачення» розповідає про те, як телебачення поступово змінювало свідомість людей і змінювалось самостійно. В пошуках відповіді на питання «Чому скотилося телебачення?» розберемо найпопулярніші формати світового ефіру та спробуємо зрозуміти, як їх викривили українські реалії.

Так і станемо складнішими.

відеокурс
700 грн
12 лекцій

Куратор

Юра Поворозник

Журналіст, кінокритик, засновник медіа про кіно, серіали та попкультуру Vertigo.com.ua. Головний редактор контенту SWEET.TV

Програма курсу

Перші трансляції

Прото-радіо, прото-телебачення і просто перші трансляції, які принесли в цей світ ідею того, що розваги можуть доставлятися у вітальню напряму.

Золота епоха радіо

Медіум, без якого неможливе телебачення і його розквіт на початку XX століття. Як розвивалося радіо і як воно сформувало образ ТБ, який ми добре знаємо.

Телебачення: початок

Перша трансляція, перша реклама, перший спорт, перші новини, перші скандали, перші канали, перші країни, де з’явилося телебачення і яким воно було у момент свого народження.

Золота епоха телебачення

Історія про часи, коли телебачення було модним — перші формати, статусні шоу, телетеатр, уроки гри на піаніно та інші розваги для людей, які могли собі дозволити купити приймач. І звичайно ж, ситкоми.

Політика і розваги

Політики вривається на маленький екран — коли, чому, навіщо і до чого тут пес Річарда Ніксона? Лейт найт, ситкоми і решта розваг часів тотального ескапізму. Включно з «Монті Пайтонами».

Часи відповідальності

Американське телебачення бере приклад з Європи і стає свідомим, не забуваючи про ескапізм. Осучаснення телепрограми, перша сегментація авдиторії, тотальний тріумф міні-серіалу «Коріння».

Епоха змін (і кабелю)

Говоримо про розвиток кабельного телебачення і того, як воно змінило телебачення загалом. Нові серіали, нові герої, нові канали, нові розваги. I want my MTV.

Велика схизма

Розпад монокультури телебачення і тренди 90-х. Кабельне завойовує світ, підліткові серіали завойовують світ, анімація завойовує світ, реаліті-шоу завойовують світ, Кріс Морріс та британський Channel 4 змінюють світ.

Нова золота ера

Престижне телебачення — що воно таке? З чого почалося, чим продовжилося, до чого тут HBO, до чого тут Хаус, до чого тут «Божевільні», до чого тут усі серіали, які ми дуже любимо? І чи закінчилася ця золота ера?

Телебачення XXI століття

Світове телебачення і його остаточна форма — реаліті шоу, процедурали та «середній глядач», який забезпечує телебаченню вічність.

Українське телебачення

Все, що ми знаємо про світове телебачення крізь призму телебачення українського. Як воно з’являлося? Чи воно зіпсувалося? Що від нього чекати?

Епоха стрімінгів

Стрімінги — заміна, альтернатива чи еволюція телебачення? Як працюють стрімінги? Зазираємо за лаштунки сучасних онлайн-платформ та намагаємося прогнозувати майбутнє.

Як проходить навчання

Відеолекції

Курс містить 12 лекцій, до яких у вас одразу буде доступ. Ви можете дивитись їх в будь-який зручний для вас час, але запропонований лектором порядок радимо зберігати.

Додаткові матеріали

Лектор дбайливо підібрав для вас додаткову літературу та серіали для глибшого розуміння матеріалу.

Фінальний тест

Якщо захочете оцінити свої знання після проходження курсу — пройдіть наприкінці невеликий онлайн-тест.

ГРАФІК

ви обираєте самостійно коли дивитися лекції

Партнери

Цей курс ми організовуємо за підтримки крутих компаній та продуктів.

Vertigo.com.ua

Vertigo.com.ua – це сайт про кіно, серіали, комікси та поп-культуру в цілому.

Питання

Скільки всього буде лекцій?

Курс складається з 12 лекцій.

Чи можна дивитися лекції в будь-який зручний день?

Так, звичайно. Доступ до всіх лекцій у вас буде завжи і у будь-який зручний вам час.

Чи отримаю я сертифікат після проходження курсу?

Ні, без практики немає сертифікатів. Але головне це знання, правда ж? Тому ви можете перевірити ваші старання пройшовши онлайн-тест за програмою курсу.

Реєстрація

Ще маєте питання?
Не соромтесь їх задати.

Проконсультуйте мене