Кольорознавство
Евгений Демченко — head digital design 1+1 Media
Архівне. Ми у процесі перезапису всіх лекцій, а поки ви можете відфільтрувати лекції українською
відфільтруватиЄвген Демченко — керівник відділу веб-дизайну у «1+1 медіа». Колишній арт-директор Pоkupon. Вже 17 років професійного життя присвятив психології розробки дизайну. Для «1+1 медіа» Євген розробив понад сімдесят проектів.
"Трохи темніше / світліше / веселіше", "дуже жалібно"... Швидше за все, ви стикалися з чимось подібним. Ви знаєте, що вибраний колір на своєму місці повинен «працювати» максимально ефективно, але в такі моменти маєте сумніви, дискомфорт, і хочеться трохи підправити палітру.
Якщо сумніваєтеся, у якому кольорі чи які показники змінювати, тоді вам моя лекція буде цікавою.
Щоб було простіше в усьому розібратися, я розповім, як люди бачать.
Ви чудово знаєте, що знайти в інтернеті інформацію про те, що таке колір та як вибирати палітри – не складно. Однак ситуація з пошуком докорінно змінюється, коли справа стосується інформації сприйняття кольору. Як виходить, що в мозку з'являється кольорова картинка?
Я простими словами і майже без термінів поясню ці речі.
Часто на співбесідах питаю: "Якого кольору буде конверсійна кнопка на лендингу, якщо оточення буде жовтим?" Не обов'язково бути художником, щоби відповісти на це запитання. Для цього потрібно лише вміти відрізняти від колористики кольорознавство, знати компліментарні кольори, вміти пам'ятати коло Ітена і трикутник Блана.
Про історію появи спрощених схем колірного спектра я теж розповідатиму.
Дуже часто у роботі зіштовхуюсь із процесом навчання партнерів щодо кольору. Регулярно доводиться доводити, що обрана колірна схема справді впорається з поставленими завданнями.
Коли розумієш, як люди бачать, і бачать у кольорі – підбирати палітри та працювати в індустрії дизайну набагато простіше. Приходь, буде цікаво.
Основні моменти зустрічі:
– Історія вивчення кольору;
– Що собою являє зір людини;
– Колір і світло, відчуття та сприйняття;
– Баги роботи мозку при побудові картинки;
– Як керувати увагою людини через колір.