Як запустити продукт і не провалитись — різниця між стартапом і зрілою компанією
Маркіян Мацех — продакт-менеджер Vimeo
Маркіян Мацех — продакт-менеджер у Vimeo — одному з найвідоміших відеохостингів у світі. Маркіян бере участь у запуску і виході на ринки нових продуктів сервісу Vimeo.
Процес запуску нового продукту завжди непростий і для стартапу, і для великої компанії. Але в підходах до нього є принципова різниця. Боляче це визнавати, але посередній продукт з хорошою дистрибуцією може бути успішнішим за чудовий продукт зі слабкою дистрибуцією. Стартапи часто роблять хороший продукт, але можуть «померти» через те, що великий гравець з великою кількістю клієнтів їх просто копіює. Наприклад, саме так Instagram скопіював сторіз з Snapchat.
Є й зворотні випадки, коли сарафанне радіо може бути хорошим каналом дистрибуції. Наприклад, Zoom відібрав частину аудиторії у Webex і Skype. Буває по-різному, залежить від галузі. Наприклад, в B2C кінцевий користувач може легко змінити продукт, а в B2B — не завжди.
Під час запуску нового продукту компанія думає про те, як вкласти його в руки клієнтів, як познайомити їх з продуктом, як спонукати використовувати саме його. Іноді великій компанії простіше купити стартап, що вже існує, і налагодити в ньому операційні процеси, ніж створити схожий продукт з нуля. Стартапи більш рішучі, а у великих брендів завжди є ризик втратити користувача. На лекції спробуємо зрозуміти, як можна оцінити ризики, уникнути провалу і як зробити так, щоб про твій продукт дізналися всі.
Про що поговоримо:
— Сценарії запуску нового продукту і фактори, на які потрібно звертати увагу;
— Як визначити завдання і відстежити цільову аудиторію;
— Роль дистрибуції в запуску нового продукту;
— Оцінка ризиків і ресурсів;
— Стратегічні підходи запуску і виходу продукту на ринки;
— Як не залякати та не втратити свого користувача;
— Вдала і невдала комунікація компанії в умовах існування декількох продуктів;
— «Нечесні переваги» — дистрибуція, бренд, патент, технології та мережевий ефект;
Буде цікаво:
— Фаундерам стартапів;
— Продакт-менеджерам та всім, хто працює з запусками нових продуктів;
— Людям, які цікавляться тим, як нові продукти знаходять свою аудиторію та захоплюють світ.