Не існує другого шансу справити перше враження. Фронтенд — обличчя будь-якого вебсайту, завдання якого –– тішити око користувача й забезпечувати позитивний досвід користування сайтом. Завдяки праці фронтенд розробника код перетворюється на живі елементи вебсторінок. Наша лекція допоможе розібратися в особливостях front-end розробки.
- Хто такий front-end розробник
Уявіть, що ви будуєте будинок. За кожну складову будівництва відповідає окремий спеціаліст. Front-end developer –– це фахівець, який дбає про фасад будинку: гарне оформлення, належне функціонування. Тобто користувач бачить результат роботи, коли процесинг уже відбувся. Але багато праці залишається за фасадом.
- Як спікери потрапили у сферу front-end розробки
Катерина: «Вивчення програмування як такого почалося в НАУ на факультеті прикладної математики. Спочатку це були C++ та C#. Згодом я зацікавилась HTML і CSS. Зрозуміла, що мені це подобається. Я акумулювала всі свої сили, прочитала дві книги, пройшла курси, розпитала знайомих і знайшла свою першу роботу».
Вадим: «Мій шлях був доволі нудним. Я закінчив школу, курсів програмування не було. Вступив на комп'ютерні науки в політехніку. Закінчивши навчання, відвідував внутрішні курси компанії та отримав роботу. Супердефолтний шлях, але якщо дивитися детальніше, легко не було».
Юлія: «Моя історія знайомства з програмуванням почалася в 11-му класі. Мій брат прийшов до мене й сказав: “Юлія, дивись, це комп'ютер. Я пишу коди, вони працюють”. Мене це вразило, я задумалась: де навчитися фронтенду? Я вступила до КПІ. А свою першу роботу знайшла випадково, у студентському угрупованні. Ми вирішили заробляти гроші на фрілансі, так і знайшла першого замовника».
- Технічна освіта –– must have?
Часто можна зустріти людей, які працюють в IT, але не мають технічної освіти. У фронтенді до певного рівня й специфічної області немає складних математичних задач. Основне — це мотивація, бажання й англійська.
- Плюси та мінуси front-end розробки
Одночасно плюсом і мінусом є необхідність бути в темі. Ви не можете дозволити собі розслабитися й нічого не робити, адже з’являються нові технології, у яких потрібно орієнтуватися. Перевагою сфери є також нетворкінг: надзвичайно багато цікавих людей, з якими можна подружитися.
- Чи важко знайти роботу?
Чи можна отримати роботу? Так, 100%. Чи потрібно для цього багато працювати? Так, 100%. З великим бажанням, умінням комунікувати це реально зробити. Поріг входження у фронтенд нижчий, умовно кажучи, ніж у backend, DevOps і так далі. Тобто людина витрачає менше зусиль, однак, імовірніше, шукатиме себе деінде, якщо не знайде тут.
- Майбутнє front-end розробника
Відкриваються нові ринки. Три роки тому ми й не чули про крипту, блокчейн тощо. Зараз є безліч проєктів у нових сферах. Для кожного проєкту потрібен сайт або застосунок. З переходом бізнесу в онлайн з'являється все більше нових течій веброзробки.
- Вплив чату GPT на front-end
Чат GPT може пришвидшити сам шлях у професію, однак допоки штучний інтелект зможе зробити інтерфейс зручним, доступним та функціональним, мине час. Фронтенд завжди знайде собі роботу, просто потрібно обрати ринок.
- Чого не варто робити, шукаючи роботу
Катерина: «Мабуть, я б не займалася самоосвітою. Це забирає багато часу й не є дуже якісним інструментом. Я б шукала курси чи ментора. Наразі існує чимало якісних IT курсів на українських платформах. Навчаючись на курсах, ви глибше занурюєтеся в тему, маєте практику».
Спікери:
Катерина Мельник — Front-end Developer у Howly (SKELAR).
Вадим Васько — Front-end Developer у Software Service and Innovation.
Юлія Висоцька — Front-end Developer у Lectrum LLC.
Модератор:
Ярослав Ілляшенко — Front-end Developer у Howly (SKELAR).
У наступній лекції руйнуйте стереотипи про Front-end.
Щоб зробити перші кроки у вебпрограмуванні, реєструйтесь на курс Front-end Beginning.
Щоб бути в курсі creative & tech ринку в Україні, підписуйтеся на твіттер Development & Data Science факультету.