На зустрічі розбираємо досвід світчингу спікерів-графдизайнерів. Говоримо про складнощі, які вони долали; про поради, які можуть допомогти зробити перші кроки.
- З архітектури в графдизайн: досвід Жені
Женя: «Мій перехід розпочався 7 років тому. Я почала переходити в практичний дизайн після року роботи в архітектурному бюро, і через пару років знайшла свою професію.
Думка про перехід виникла тоді, коли я робила планування та креслення архітектурного проєкту. Я зрозуміла, що хочу бути більш творчою у своїй роботі, захотілося більше спонтанності».
- З юриспруденції в графдизайн: досвід Юлі
Юля: «Для мене процес світчингу почався приблизно 5 років тому. Юристкою я працювала доволі довго. 4 роки практичного досвіду в різних компаніях. Але у мене завжди був сумнів, чи займаюся я тим, до чого насправді лежить душа.
У юриспруденцію я пішла, аби обрати «дорослу» професію, яка буде тебе забезпечувати. Коли вступала до університету, я не думала, що творчістю можна заробляти. Але згодом, і також завдяки Projector, з’явилося розуміння, що існують класні діджитальні професії.
Коли зрозуміла, що більше не хочу працювати юристкою, згадала, що я завжди була креативною. Не маючи жодних очікувань, я пішла на курс ілюстрації в Projector, аби поринути в творчу спільноту. Потім пішла на курс графічного дизайну. Це класний баланс творчості і логічності, структурованості. Я зрозуміла, що я можу застосувати свій бекграунд на користь нової професії. Весь процес світчингу в мене зайняв приблизно 2 років».
- Бар’єри та страхи переходу: досвід Юлі
Юля: «Один із перших бар’єрів — чи достатньо я креативна для цієї професії, чи зможу себе реалізувати. Я переборола цей страх, інтегруючись в креативні спільноти — курси, знайомства з дизайнерами, яких я розпитувала про роботу, питала про поради.
Перший мій страх — помилитися. І цей страх природній для людей, які хочуть змінювати професію. Моя порада — давати собі право помилитися. Кожна помилка наближає тебе до роботи мрії».
- Бар’єри та страхи переходу: досвід Жені
Женя: «Суттєвий бар’єр — матеріальний. На новій роботі потрібно рости з нуля. Моя перша порада — не економити на знаннях. Йти вчитися на нову професію з розумінням, що потрібно вкласти кошти, аби отримати класний результат. Друга порада — здобувати нові зв’язки, контакти, аби швидше знайти роботу або отримати фріланс проєкти. Потрібно вивчати, як ці речі працюють в новій сфері.
Мене лякало, що доведеться витратити на навчання багато років. Тут мені допоміг Projector — на курсі Graphic Design Beginning я здобула перші знання в графічному дизайні. За три місяці курсу в мене з’явився один фріланс проєкт, який повністю покрив мої затрати на цей курс».
- Бекграунд та його користь в новій професії
Женя: «Мені багато чого знадобилося з архітектури в графдизайні. Допомогло те, що я вміла малювати, вміла комунікувати з клієнтами».
Юля: «Залучити щось з юриспруденції в дизайн не так легко. Ця користь може бути непомітною, але вона є. Логічне та аналітичне мислення, обробка великої кількості інформації. Будь-який досвід можна творчо переосмислити і застосувати».
- Світчер — плюс чи мінус
HR цінують людей з попереднім досвідом, світчерів. Розуміють, що людина дуже вмотивована, хоче не просто змінити професію, а й досягти в ній певного рівня. Можна змінювати декілька професій за життя, світчитися стільки, скільки захочеться, ніхто не заважає зараз змінювати професію відповідно до інтересів. Людина стає універсальною, цікавою, багатоскіловим спеціалістом.
- Чи зазначати попередній досвід в новому резюме
Юля: «Я вказувала, і досі його не прибираю. У резюме ця інформація компактна, але вона дає розуміння того, чим я займалася. Можна виділити скіли, які можуть бути корисними на новій позиції».
Женя: «Я думаю, попередній досвід завжди потрібно озвучувати. Є багато цінних речей для розвитку в новій професії. Найцікавіше народжується на перетині декількох дисциплін».
- Міфи про дизайн на старті
Женя: «Переходячи з архітектури, я сподівалася потрапити в рай креативу. А виявилося, що тут 50% креативності, а 50% логіки та раціональності — і тоді графдизайн працює класно».
Юля: «У мене не було конкретних уявлень про дизайн. Підходила з практичної точки зору, потроху дізнавалася деталі. Навчаючись в Projector, нам чітко доносили, що дизайнер — це не суто творча професія. Це мікс творчості, логіки, маркетингу, структурування, психології».
- Де більше складнощів — у творчів або практичній частині?
Юля: «У практичній частині може бути складно, коли перший раз відкриваєш Adobe Illustrator, Adobe After Effects або інший софт. Перші декілька тижнів тяжко навчитися, але потім завжди стає легше. Потрібно себе змотивувати вивчити практичну частину, це частина процесу, яку потім ти будеш робити автоматично».
Женя: «Найтяжче для мене було опанувати soft skills дизайнера, тому що це відрізняється від soft skills архітектора. Треба працювати з правками від замовника, це інший вид комунікації».
- Чи заважає професійність попередньої професії в новій сфері
Юля: «Так, це може заважати. Ти почуваєшся невпевнено на новій території, багато невідомого та незрозумілого. Тому іноді виникає бажання повернутися до того, що знаєш, до комфортного та знайомого. Варто постійно нагадувати собі, заради чого ти змінив професію».
Женя: «Не критикуйте себе, зробіть себе другом самому собі. Запитайте себе, що можна зробити краще, що взагалі значить це «краще», і до чого ви прагнете».
- Факапи та невдачі на початку шляху
Женя: «Ваші помилки — це дуже важливий інструмент, тож набирайте їх якомога більше. Вони піднімають вас, вирощують. Це не рух назад, це крок вперед, так ви здобуваєте нові знання. Факапи — це не погано, це круто».
Юля: «Протягом розвитку і кар’єри факапів було багато. Якісь фріланс замовлення, на які мені тепер трошки соромно дивитися. Це нормально».
Паша: «Зі своєї сторони дам дружню пораду — ніколи не використовуйте готові іконки, щось, що ви знайшли в Інтернеті, як логотип. Це факап, на якому може закінчитися кар’єра. Не копіюйте, а змінюйте».
Модератор:
Паша Романюк — автор і куратор курсу Graphic Design Beginning, графічний дизайнер та артдиректор. Senior Graphic Designer y MacPaw.
Вчися та переходь у графдизайнери на курсі Graphic Design Beginning.