На лекції розкриємо тему роботи бізнесів в Instagram: про охоплення та чому вони падають, як це впливає на продажі, зміну алгоритмів платформи та як з цим працювати для того, аби оживити ваш бізнес акаунт. Даємо практичні рекомендації та поради, які можна застосувати тут і зараз для бізнес сторінки, аби отримати реальні результати.
- Як розкачати сторінку для бізнесу. Перший крок
Розбудовуємо тактичні кроки. Перший крок — якщо ви помітили, що охоплення та залученість знизились, проаналізуйте вашу діяльність. Ви як SMM спеціаліст або бізнес, який має Instagram, повинні аналізувати свою роботу щомісяця — що спрацювало, а що ні, яка динаміка по статистиці. І порівняти ці дані з місяцем попереднього року. Через зміни у вашій активності може змінитися статистика — можливо, ви додали або забрали певну рубрику, або змінилася частота публікації дописів, або скоротився бюджет.
- Другий крок
Аналіз вашої цільової аудиторії. Ви маєте знати, відчувати, розуміти свою цільову. Які у них інтереси, яка поведінка? Спробуйте зрозуміти, як змінилась ваша аудиторія — робіть глибокий аналіз раз на 3-6 місяців. SMM це не тільки про креатив, робота SMM менеджера — це 70% аналітичної та стратегічної діяльності.
- Типи дослідження цільової аудиторії
Перший метод: ви спостерігаєте за вашою аудиторією, заходите на сторінки клієнтів — потенційних, клієнтів мрії, клієнтів ваших конкурентів. Зрозумійте, як ця аудиторія поводиться, де знаходиться, що постить та на кого підписана.
Другий метод: опитування. Поспілкуйтеся з клієнтами — сторіс, допис, анкета, за заповнення якої клієнт отримає бонус від бізнесу. Або глибинне інтерв’ю, коли ви запрошуєте декількох клієнтів, обмінюєтесь думками, отримуєте спостереження про бренд наживо.
Спілкування з аудиторією дасть відповідь на запитання про активність на вашій сторінці: можливо, більшість клієнтів наразі не в Україні, або знайшли інший продукт, який замінює ваш.
- Третій крок
Аналіз та дослідження конкурентів. Як прямих (які з вами в одній тематиці, ціновому сегменті), так і опосередкованих. Виявіть від 3 до 5 прямих конкурентів, та 2-3 опосередкованих. Що вони роблять, чи змінили комунікацію або голос бренду. Коли ви вивчаєте конкурентів, ви вивчаєте ринок, а також фіксуєте тренди, новинки. Це допоможе покращити вашу роботу.
- Четвертий крок
Переглянути контент та внести зміни. Можливо, ваш контент вже не є таким актуальним для аудиторії, і вам потрібно внести нові теми або рубрики. Або почати робити Reels, якщо з’ясуєте, що це той формат контенту, який споживає ваша аудиторія. Для кожного формату контенту важливо мати окремі мікростратегії. Тестуйте та експериментуйте. Змінюйте підходи до контенту — перейдіть з фотографій на дизайн, або навпаки. Якщо генеруєте зображення штучним інтелектом, спробуйте запостити просту фотографію. Коли ви тривалий час робите схожий контент, аудиторії це набридає. Дивуйте та захоплюйте увагу вашої аудиторії.
- Олюднення бренду
Додайте обличчя вашій компанії. Контент з особистостями заходить в смм краще, ніж предметний або загальний. Обличчя — це те, чому довіряють люди, обличчя розкачують аудиторію та привертають увагу. Робіть контент від імені керівника або команди бізнесу. Хто що робить, які уподобання, рубрика «День з членом команди». Ставте запитання, розповідайте кейси, запрошуйте експертів, лідерів думок та амбасадорів бренду. Це оживить вашу сторінку.
- Передивіться кількість контенту
Не варто робити занадто багато контенту. Краще зробити рідше, але якісніше. Так працюють органічні охоплення — якщо ви робите 5 дописів на тиждень, сумарно охоплення будуть нижчими, аніж якщо ви зробите один класний допис і поставите його на невеликий таргет. Щоденні дописи не будуть ефективними і не зможуть збільшувати продажі. Відслідковуйте, на який контент активніше реагує аудиторія, та створюйте його як SMM фахівець.
- Органіка
Наразі органічні охоплення в Instagram сягають в кращому випадку 30%, в гіршому – 10%. Колись ця цифра сягала 50-60%. Тому без таргету дуже важко зараз зачепити свою аудиторію. Ваша задача — не просто опублікувати контент, а зробити так, аби історія привела до вашої цілі, наприклад, продажу.
- Партнерство та нетворкінг
Нетворкінг — це new black для SMM спеціаліста. Зараз всі намагаються спілкуватися, робити спільні продукти, випускати спільні дописи, вебінари, навчання. Колаборації — це тренд, який був давно актуальним у світі, але в наш час в Україні він найбільше активізувався. Подумайте, як ваш бізнес може бути партнером з іншими компаніями, організаціями, навіть клієнтами, аби використовувати це в межах свого просування.
- Лідери думок
У лідерів думок на рекламних інтеграціях набагато нижче охоплення. Тому зараз це не сильно працює. Найбільш актуальним зараз є амбасадорство — коли лідер думок часто про вас розповідає, тестує вашу продукцію, згадує вас та інтегрує у різні види контенту. Він також може стати адвокатом вашого бренду — у випадку, якщо є кризова ситуація, такий адвокат бренду стає на ваш бік, на бік захисту.
Зверніть увагу на мікролідерів думок — це інфлюєнсери, які ще, можливо, не знають, що вони стали інфлюєнсерами, але в яких вже є активна аудиторія. Фокусуйтеся на довгостроковій співпраці.
- Сторітелінг
SMM це про розповідь історій. Це потужний інструмент. Історією може бути гіпотетична ситуація або реальний кейс. Як ви створили бренд, які пройшли кроки, ваш розвиток у часи війни — такі історії чіпляють. Ми краще запам’ятовуємо бренди з історіями, сильніше залучаємось. Ваша історія — це те, що виділить вас на ринку серед конкурентів. Історії можна розповідати не тільки в Stories.
- Аналіз результатів
Глибокий аналіз наприкінці місяця та щоденний аналіз, тримайте руку на пульсі. Обговорюйте з командою, робіть спільні висновки, робіть брейншторми, і з цими висновками далі йдіть в роботу.
Спікерка:
Даша Андрєєва — авторка курсу SMM for Business, спеціалістка з маркетингу та розвитку особистих брендів.