На лекції розглядаємо кейси, інструменти та суть моушн дизайну, поговоримо про те, як моушн робить статичний дизайн кращим, а також про інструменти та особливості роботи з After Effects.
- Чому потрібно вчити моушн дизайн: нульова причина
Існує три причини вчити моушн дизайн, однак є іще одна — нульова. Це нещодавня новина онлайн-журналу Fortune. Тільки за травень у США було звільнено 4000 кваліфікованих професійних співробітників. Важливість новини в тому, що штучний інтелект розвивається. Однак він не забере роботу в тих моушн дизайнерів, хто зможе вчасно пристосуватися до нього. Навпаки, ШІ допоможе виконувати роботу краще. Це означає, що потрібно стати артдиректором штучного інтелекту. Придумувати, робити відбір. Чим більше ви знаєте, чим обізнанішим ви приходите з запитом до ШІ, тим кращим буде результат.
Зі штучним інтелектом моушн дизайнер перетворюється на людину-студію: можна робити дизайн, робити моушн, креативи, рекламу. З усім цим буде допомагати ШІ. Тому варто вчити не лише Motion Design, а й інші креативні дисципліни.
- Перша причина
Видатні дизайни народжуються на стику дисциплін. Наприклад, компанія Apple створює одні з найкращих дизайн рішень саме через те, що вони працюють на стику моушн дизайну та інженерії. Моушн дизайнер може зробити цілісний кейс, концепцію, він має hard і soft skills та міркує в термінах анімації, а не в термінах статичного дизайну.
Ідеї анімації можуть вбудовуватися просто у брендинг. Анімації включаються в брендбуки, і це робить дизайн живішим та надає йому характеру, підсилює його. Це зручно для замовників, які працюють в соцмережах — вони роблять статичний текст та додають туди елементи моушн дизайну, і це краще працює на залучення аудиторії.
- Кейс Apple Vision Pro
Apple презентували Vision Pro, яка сильно змінює парадигму дизайну. Тепер гарнітури стануть ще популярнішими, і усі правила дизайну зміняться для цифрового середовища. Дизайн відходить від монументальності журналів, постерів та статики. Ми у цифровій епосі, дизайн повинен рухатися та змінюватися.
Якщо ви станете моушн дизайнером, потенційно ви зможете стати автором одного з таких кейсів.
- Оживлюємо статику обкладинок
Журнал The New Yorker робить круті обкладинки, однак Motion Design робить з хорошого дизайну — кейсовий. На одну з обкладинок додали моушн, і зробили її кращою. А зовсім не з кожної обкладинки журналу можна зробити кейс.
- Чорнобиль. Невічний логотип
banda.agency розробили логотип Чорнобилю, що зникає. Восьмикутна кришка реактора зникає так само, як уран після катастрофи з часом перестає бути радіоактивним. До 2064 року ця кришка реактора зникне, а електростанцію повністю виведуть з експлуатації. Логотип рухається, у нього є варіації, він ілюструє це зникнення.
Ідея руху, ідея зміни, загорнута в дизайн. Один логотип, в якому багато логотипів — він динамічний. І це ідея, яку народити швидше, якщо ви вивчаєте моушн дизайн.
- Друга причина
Архітектура програми After Effects. У ній існує багато ефектів, у самому After Effects є багато плагінів, програма дає можливість зробити багато варіацій одного і того самого дизайну. Завдяки цьому кількість дій для отримання потрібної картинки зменшується. Потрібно лише раз зробити налаштування ефектів і створювати різні дизайни, автоматично перетворювати та стилізувати зображення.
After Effects працює і з відео, де кожен кадр — це окрема картинка. І якщо потрібно накласти фільтр, програма автоматично прораховує наступні кадри і додає фільтр до кожного наступного. Це розширює можливість побачити одразу декілька варіантів дизайну і зберігає час.
- Робота з частинками у After Effects
У After Effects існує дуже потужний інструмент, аби створювати частинки. Звісно, можна знайти картинки, в яких вже існують частинки і вже їх можна скласти у Photoshop. Але в After Effects можна робити свої частинки, форми, і робити це досить швидко. Не шукаючи частинки на стоках і не бути прив’язаним до того, що вже знайшли — ви зможете налаштувати свою динамічну систему частинок.
- Інші можливості After Effects
- Візуалізація музики та голосу. Ви можете завантажити музику і зробити з неї анімацію, зображення, або навіть візуально «зламати» музику та потім обробити це у Adobe Photoshop.
- Кінетична типографія. Стильний тренд. After Effects має багато різних інструментів, як зробити таку типографію. Програма зберігає налаштування, тобто ви можете змінювати текст, а анімація залишиться з такими самими ефектами. Дуже зручно для роботи з соцмережами.
- Функціонал викривлення, зміни напрямків, 3D.
- Чому ще потрібно вчити After Effects
Може здатися, що вивчати After Effects — складно. Однак, якщо заглибитися трішки сильніше, приходить розуміння, що складнощі вартують результату. І якщо є задача заанімувати просту композицію, зі знанням After Effects це простіше, ніж дати ТЗ моушн дизайнеру. Знання цієї програми, плагінів та спкриптів значно пришвидшує роботу, аніж на кожне зображення окремо накладати фільтр у Photoshop і зберігати готові роботи по одній.
Лектор:
Василь Дубовий — артдиректор в студії онлайн освіти EdEra, автор і куратор курсу Motion Design Beginning.