Креатив проти реальності: чому на Pixar (не) варто рівнятися
Юра Поворозник — журналіст, кінокритик, засновник медіа про кіно, серіали та попкультуру Vertigo.com.ua
Юра Поворозник — журналіст, кінокритик, засновник медіа Vertigo.com.ua. Головний редактор контенту SWEET.TV. Куратор курсів «Історія західного кіно» та «Історія телебачення» в Projector.Humanitarium.
Pixar вже давно є прикладом для креативної індустрії. Сама компанія всіляко підкреслює власну унікальність і не дарма — студія пройшла шлях від нікому не відомих виробників техніки для медзакладів до найавторитетнішої анімаційної студії нашого часу. Щоправда якщо придивитися, то цей шлях був не надто гладкий — розлучення Джорджа Лукаса, нетерплячка Стіва Джобса, «чорна п'ятниця» і сварки з Disney чимало разів ставили існування компанії під загрозу. Але вижити їй часто допомагали саме креатив і удача.
Ми розглянемо історію Pixar, проаналізуємо шлях компанії від технологічного стартапу до студії на 7 мільярдів і познайомимося з внутрішніми процесами студії. Поговоримо про те, де «корпорацію творців» варто наслідувати, а де краще вчитися на їх помилках. Тому що креатив — це далеко не єдине, чим Pixar завдячує своєму успіху.