Архетипи в дизайні та рекламі
Сементій Лобач — дизайнер, засновник Point school
Архівне. Ми у процесі перезапису всіх лекцій, а поки ви можете відфільтрувати лекції українською
відфільтруватиМова лекції: російська.
Сементий — дизайнер з Одеси з досвідом у півтора десятки років. Любить друкарню (навіть більше ніж вареники з вишнями), цікаві шрифтові та мінімалістичні рішення в айдентиці та графіку. Завідує одесским відділенням Проджа, прагне всім інтерес до психології та дизайн-мислення. Чотири роки керував своєю агенцією, а зараз бере участь у соціальних проектах, ілюструє та займається айдентикою.
Хто не мріє потрапити до серця представників цільової аудиторії? Дизайн - це не тільки про естетику, мінімалізм і зручність. Дизайн - це про те, як перекласти мову бренду на метафори, зрозумілі його клієнтам.
У незапам'ятні часи Карл Густав Юнг і Зігмунд Фрейд започаткували теорію про архетипи. А двоє великих фахівців із реклами та маркетингу написали про архетипи цілу книгу (спойлер — книга називається «Герой і бунтар»). І з цієї теорії можна говорити про 12 архетипів, які притаманні брендам у бізнесі.
Але що якщо користувач теж має свій архетип? І зв'язок між архетипом покупця та продукту не менш важлива, ніж притаманні бренду властивості певного архетипу. Тоді теорія набуває подвійного дна, стає цікавою, багатогранною… і не залишає дизайнеру шансу на фейл. Вивчаємо — і розуміємо, як дбайливий може продати свій продукт коханцю. І що саме він може йому продати, наприклад.
У цій запальній та насиченій лекції:
- Що таке архетипи, і які їх ознаки;
- Як безпомилково визначити архетип бренду та зрозуміти чию проблему вирішує замовник;
- Які архетипи кращі і які — гірше взаємодіють між собою. Простіше кажучи, чому Герою потрібен простодушний друг, а Шукачеві — дбайлива бабуся;
- Приручити психологію як важливий та один із основних інструментів на службі дизайнера.
Після того як ви вперше застосуєте архетипізацію до вашого проекту, світ перестане бути колишнім, а ваші рішення точно потраплятимуть у серце їхньої аудиторії.
Кому підходить: basic, middle дизайнерам графіки, айдентики, сайтів та ілюстраторам. Фахівцям із реклами зайвим не буде, маркетологам.