Батьки в дитинстві казали, що довго грати в ігри — це шкідливо. Але коли ти — цифровий художник, гра може стати частиною твого професійного розвитку.
На лекції говоримо про те, як стати художником комп’ютерної графіки, які для цього потрібні ресурси, можливості та інструменти, а також про перешкоди, що можуть виникнути на цьому шляху.
- Правила гри або що потрібно старту в CG
Уявімо, що ваш шлях у сферу CG будується як гра. Точка відліку — це навчання на курсі CG, старт професії. Під час навчання можуть виникнути різні перешкоди, однак після курсу легше знайти свою дорогу у сферу комп’ютерних ігор.
На шляху гри будемо використовувати: базові ресурси, які потрібно правильно використовувати. Здібності — їх можна розвивати та нарощувати. Інструменти — конкретні навички з художньої сфери. Дії — задачі, які потрібно виконати для досягнення мети або подолання перешкоди.
- Стартові картки руху
Три кити, що складають основу на шляху становлення CG художника — бажання, час і «залізна дупця», бо доведеться багато і наполегливо працювати. Інші картки для старту у грі та професії — фантазія, обізнаність, надивленість та референси. Правильна робота з референсами дасть змогу поєднувати певні деталі та створювати своє.
Важлива картка дії — малювати щодня. Малювання повинне стати вашою звичкою, навіть якщо це буде 10-15 хвилин, але щоденно. Заведіть блокнот, в якому будете відпрацьовувати свої щоденні малюнки, а потім переглядати їх та показувати іншим художникам свій прогрес. Це окремий вид контенту.
- Картки здібностей
Одна з основних та найскладніших — тайм менеджмент. Щоб стати крутим цифровим художником, треба вміти справлятися з часом. Що допоможе: користуйтеся додатками, робіть розклад на день, ставте реалістичні цілі, за можливості облаштуйте зручне робоче місце.
Наступна картка і здібність — грати в ігри. Грайте в ігри тих жанрів, з якими плануєте працювати як цифровий художник. Тут важливо забути слова батьків про те, що ігри — це витрата часу. Грати — це частина розвитку, частина роботи, яка дає вам можливість дізнатися більше про ігрові механізми, комунікації з гравцем, особливості. Коли ви гравець, ви стаєте цільовою аудиторією проєкту, а отже можете вносити правки та пропозиції.
- Перша робота у CG
Ознайомтеся з проєктами, які випускає компанія, що вас зацікавила. Коли отримали першу роботу, не забувайте, що потрібно постійно розвиватися — шукайте курси CG, тренуйтеся, вивчайте нові інструменти. В якийсь момент на першій роботі ви самі можете відчути цю потребу — підтягнути знання.
- Інструменти цифрового художника
- Перший інструмент — досвід або 10 000 годин. Чим більше ви малюєте — тим більше маєте досвіду. Є речі, які неможливо дізнатися без досвіду, особливо якщо це знання по оновленням або багам софту. Такі знання знадобляться роботі. Вчіться — на курсі CG художників вам допоможуть та підкажуть вирішення проблеми.
- Другий інструмент — анатомія. Об’ємний шмат знань, який стосується як побудови людей, так і тварин. Корисний для CG художників, які працюють в реалізмі, працюють зі стилізацією, 3D-художників. Чи можна бути цифровим художником без знання анатомії? Суб’єктивна думка — так. Можна малювати предмети та локації. Складніше запитання — чи можна просувати свою кар’єру без цього знання. Адже аби передавати динаміку в сюжеті, треба знати, як побудоване людське тіло.
- Ще один інструмент, який потрібен, аби стати цифровим художником — перспектива. Об’ємна, технічна, складна тема. Тут менше творчості та більше технічних моментів. Потрібна для створення простору, інтер’єру, екстер’єру. Робота з перспективою дає розуміння конструкції та проекції — ці напрями користуються неабияким попитом серед цифрових художників.
- Наступний інструмент — колір. Ним можна користуватися інтуїтивно, цього вистачить для першої роботи. Основні моменти роботи з кольором: не варто робити всі кольори насиченими, зважайте на емоційне навантаження окремих кольорів, кольори часто пов’язані з жанрами ігор. Окремі інструменти — композиція та стилізація.
- Як організувати портфоліо
Усі інструменти та картки, перераховані вище, ведуть вас до якісного портфоліо. Не додавайте у портфоліо усі роботи, використовуйте тільки найкращі. Регулярно оновлюйте своє портфоліо, як мінімум кожні півроку — прибирайте або додавайте нові роботи. Роботодавці люблять «свіжі» портфоліо. У наповненні портфоліо допоможуть курси по CG, зокрема курс CG Beginning у Projector.
- Перешкоди в роботі художника CG
- Лінь і прокрастинація. Вони крадуть час, але є інструменти, якими їх можна здолати — тайм менеджмент, «залізна дупця» і малювання щодня.
- Сум і втома. Для подолання цих перешкод використовуйте відпустку, навіть мінімальну на декілька днів. Аби відновити сили та ресурс.
- Співбесіда. Щоб подолати цього боса гри, потрібні час, обізнаність та «залізна дупця». Перед співбесідою переглядайте своє портфоліо, почитайте про компанію, майте поруч склянку води та розумійте, що співбесіда — це нормальний процес становлення професіонала.
- Тестове завдання. Розглядайте його як додаткове тренування та можливість навчитися новому.
Спікерка:
Катерина Отрощенко — 2D та 3D Artist Playtika