Війна нервів: як ми споживаємо інформацію в умовах невизначеності
Михайло Кольцов — кандидат філософських наук, консультант Світового банку за напрямком «Аналіз та візуалізація даних» та випусковий редактор видавництва «Артхасс».
Михайло Кольцов — кандидат філософських наук, консультант Світового банку з кібербезпеки та аналізу даних, випусковий редактор видавництва ArtHuss. Автор курсів з філософії Середніх віків, Естетики, Вступу до філософії (для соціологів), куратор курсу «Як філософія змінила світ» Projector.Humanitarium.
Американському дипломату Чарльзу Болену, який служив у московському посольстві під час Другої світової війни, приписують слова, що двома найвідомішими «останніми словами» є два вирази: «Алкоголь на мене не діє» і «Я розумію росіян». Виявилось, що ці слова були не історичним анекдотом, а реальним запитом, який сформувався у Західному світі після Другої світової.
Сумним історичним парадоксом є те, що когнітивні принципи, які ми використовуємо в умовах невизначеності, призводили до рішень, результати яких впливають на нас і сьогодні. Тому нам важливо знати і механізми, які лежать в основі нашого споживання інформації, і історичні приклади, які їх демонструють.