Війна і наука: що нейробіологія знає про насильство
Роберт Сапольскі — відомий американський нейроендокринолог, професор біології, нейронауки і нейрохірургії Стенфордського університету.
Події війни зачіпають кожного, але відкладати рефлексії означає далі й далі проживати одні й ті ж емоції. Спробуємо осмислити майже 9 місяців війни з точки зору нейронауки — і для цього інститут Projector запросив до розмови світову зірку нейробіології, Стенфордського професора Роберта Сапольскі.
Мова: англійська з синхронним перекладом на українську.
Також у вас є можливість переглянути подію мовою оригіналу.
Поговоримо з гостем про:
— конкуренцію як частину людського буття — і як запобігти її трансформації в насильство;
— зв'язок між освіченістю та схильністю до конфліктів — чи існує він взагалі;
— втому від страху та насолоду від життя: наскільки «нормальні» реакції, що виробляються в українців за час війни.
Спікер — Роберт Сапольскі, відомий американський нейроендокринолог, професор біології, нейронауки і нейрохірургії Стенфордського університету. В українському перекладі виходили його книжки «Біологія поведінки» та «Чому зебри не страждають на виразку».
Ведучий — Юрій Марченко, головред Platfor.ma, радіоведучий, публіцист та автор книжок, зокрема «Буде тобі наука: українські вчені, що змінюють світ».
Синхронний переклад Юрія Мазура
Ця подія відбувається в межах Projector Foundation — ініціативи підтримки українок, які були змушені покинути домівки через вторгнення росії та зараз шукають можливості для здобуття нових навичок, освіти та професії. Під час івенту учасники можуть робити благодійні внески — усі кошти будуть передані до фонду.