Устав, полуустав, в'язь й український скоропис. Як осучаснити кирилицю, де шукати приклади та навіщо це потрібно
Віка Лопухіна — художниця-графік, каліграфка, графічна та шрифтова дизайнерка
Архівне. Ми у процесі перезапису всіх лекцій, а поки ви можете відфільтрувати лекції українською
відфільтруватиВіка Лопухіна — художниця-графік, каліграфка, графічна та шрифтова дизайнерка, викладачка. Займається шрифтами з 2009 року та розписала більше 40 стін з сестрою. Працювала з такими компаніями — The Economist London, Nike Kyiv, Louis Vuitton Kyiv, Helen Marlen Group, Fedoriv, BBDO, Don't take fake та багато інших. Брали участь в міжнародних шрифтових конференціях, серед яких — ATypI, Wroclaw Type Forum, Typomania, і т. д.
Ця лекція розкриває історію виникнення кирилиці, її поширення на території сучасної України, Болгарії, Білорусі та Росії. На лекції відстежуємо зв'язок кириличних почерків Київської Русі з грецькими почерками, розбиремося, які ж букви кирилиці та їх коріння.
Поговоримо про українські рукописи, в чому їх краса та особливість. Розберемо приклади робіт шрифтових та графічних дизайнерів, які інтерпретують та використовують кириличну, рукописну та друковану спадщину в своїх сучасних лого, леттерінгах та шрифтах. Поміркуємо, чому варто копати вглиб або хоча б звертати увагу на рукописи, як це може допомогти в роботі для того, щоб технічно краще вирішити ряд питань пов'язаних з «щільністю» кириличних знаків і т.д.
Основні моменти лекції:
— історія глаголиці та кирилиці;
— перша кирилична азбука, її склад та назви літер;
— «кириличні першодрукарі»;
— приклади уставу та півуставу;
— приклади скоропису та в'язі;
— цивільний лист та реформа Петра I;
— чому так важливо вивчати кирилічні почерки та як застосувати ці знання в графічному та шрифтовому дизайні;
— приклади робіт.
Мова лекції: російська.
Також радимо підписатися на телеграм-канал Проджектора про дизайн.