Українське мистецтво в контексті світової культури
Віталій Хома — мистецький дослідник
Українське мистецтво увібрало у себе національне коріння, духовне різноманіття, глибину та ментальність, яке було сформоване протягом багатьох сторіч. І незважаючи на різні стилі, різні світогляди, різні підходи до створення мистецтва, в ньому є спільні риси, спільний менталітет. Представники Українського мистецтва, часто схилялись до філософських трактовок образу або ідей.
У даній лекції розглянемо ці питання, проведемо паралелі між світовим мистецтвом та українським, визначимо символи та елементи які закладені в основу українського мистецтва. У період початку XX ст. соціальна ідея впливу мистецтва на суспільство загалом було першорядним, тому, саме тоді почали створюватись перші мистецькі маніфести. Мистецтво першої половини XX ст.часто розглядалось, як заклик до дій у вирішенні політичних, культурних, або соціальних питань. В лекції ознайомимось з представниками Українського мистецтва, які творили в різних країнах та в різні періоди, таких як Олександра Екстер, Яків Гніздовський, Олекса Грищенко та інші.
Також, розглянемо творчість митців так званого "Галапагоського" синдрому, які поза межами будь якого впливу світової культури створили абсолютно аутентичне мистецтво, яке сьогодні демонструється в найбільших музеях світу. Це Йоган Георг Пінзель, Марія Примаченко, Катерина Білокур.
Представлена лекція буде про:
- відомих представників українського мистецтва XX ст.;
- вразливість мистецтва на перетині зламів систем та епох;
- поняття мистецького "Галапагоського" синдрому в Україні;
Лекція буде корисною для людей які:
- цікавляться українським мистецтвом, його яскравими представниками;
- черпають натхнення з мистецьких творів та хочуть більше усвідомлювати вплив мистецтва в своїй роботі;
- дизайнери, які усвідомлюють тісний взаємозвʼязок дизайну та мистецтва;
- та просто креативних та цікавих людей;
Лектор – Віталій Хома, митець, дизайнер, лектор. Учасник українських та закордонних арт експозицій, резидент міжнародних арт резиденцій. Переможець двох міжнародних конкурсів з Дизайну 2007 та 2021рр.