Humanitarium 10 жовтня 2020

Київський модернізм

Заняття 1. Забудова ключових площ і магістралей.
800 грн, доступ назавжди

Заняття 1. Забудова ключових площ і магістралей.

Відеокурс для глибоко знайомства з модерністською спадщиною Києва. Усі отримані кошти за курс ми перенаправимо на відновлення культурних установ Києва, які постраждали від російської атаки 10 жовтня.


Модернізм — період в архітектурі і мистецтві ХХ століття, що отримав особливого розвитку після Другої світової війни. Модернізму властиві застосування нових конструктивних рішень та матеріалів: скла, бетону і металу. Оздоблення фасадів лаконічне, класичні декоративні елементи відсутні. Форму споруди визначає її функція.

Модернізм є світовим явищем і зустрічається в багатьох країнах світу – від США до Японії. Попри холодну війну цей стиль був однаково присутній як у країнах капіталізму, так і у країнах соціалізму. На теренах колишнього СРСР модернізм часто сприймається як суто радянська архітектура, що спричинено незнанням світової архітектури ХХ століття.

Модерністська спадщина Києва значна, оскільки саме на добу модернізму випало найбільше в історії зростання міста. Модернізм представлений величезними житловими масивами, школами ти дитсадками, кінотеатрами та готелями, ресторанами та ринками, транспортними та адміністративними спорудами. Однією з найцікавіших його сторін є постійне протистояння стандартизації, та намірів надати міським районам індивідуального обличчя.

В першому занятті ми зануримося в забудову ключових площ і магістралей:
— Дарницької площі,
— Проспекту Соборності, бульвар Перова, вулиці Теліги,
— бульвару Дружби Народів,
— Печерська площа
— бульвару Лесі Українки,
— Голосіївський проспекту,
— Проспект Перемоги.