КЕЙСИ

Sisense став замовником на курсі Employer Branding: кейс студентів Projector

На курсі Каті Дробот у Проджекторі студенти протягом двох з половиною місяців розробляли стратегію бренду роботодавця для ІТ компанії Sisense. Чому саме вона стала замовником на курсі, як відбувалася співпраця та які рекомендації сформували студенти Employer Branding, розповіли в матеріалі.
дівчата на фоні постерів

Старт співпраці Projector та Sisense

На третьому наборі курсу Employer Branding навчалися 20 осіб. Серед студентів опинилися переважно працівники IT індустрії, але були представники й інших сфер. Наприклад, керівник HR-відділу фармацевтичної компанії Артеріум, менеджерка з внутрішніх комунікацій авіакомпанії SkyUp та спеціалістка з брендингу роботодавця у Ernst & Young. Ось кілька історій студенток.
Олена Крутоголов
HRD у продуктовій IT компанії Maklai
Давно стежу за активностями MacPaw і думаю, що їхній бренд роботодавця з приходом Каті сильно змінився. Тож на курс я йшла і за інсайтами від кураторки. Наприклад, як із мінімальним бюджетом прокачати зовнішній бренд, як вибирати ресурси і тематики для контенту, як розібратись у маркетингу і PR, коли продуктом є компанія і робота в ній. Невеликий спойлер: на курсі все це отримала.
Марина Демченко
PR & Communication Specialist Uptarget.co
Я ставила собі мету зосередитись на стратегії просування бренду Uptarget.co (компанія-розробник ПЗ з головним офісом у Черкасах). Побачила курс Employer Branding і зрозуміла: це саме те, що мені допоможе. Адже в роботі постійно з'являються більш пріоритетні таски й стратегія відходить на другий план. Окрім знань я шукала також досвідчене ком'юніті для обміну досвідом та зворотнього зв'язку від спеціалістів.
Ната Михайлова
Employer Brand Specialist EY Ukraine
Два роки тому я стала стажеркою з розвитку бренду роботодавця. Перший вебінар, який я тоді прослухала, був саме від Каті Дробот. Відтоді я довіряю активностям, де бачу її залученою, та намагаюсь і сама приєднуватись. Одного дня стався ідеальний метч: кураторка Катя, курс у Projector і перспектива отримати знання, які я відразу застосую в роботі.
Олександра Якових
PR & Marketing Manager у AB Soft
Я хотіла потрапити на курс, щоб глибше зрозуміти HR і рекрутингові процеси, усвідомити їхню взаємодію із маркетингом. Ловила зручні час, дні та місяці, щоб стати студенткою Каті, адже її бекграунд близький до моїх обов'язків і того, чим буду займатися далі. Водночас хотіла дізнатися про досвід інших компаній.

Мені здається, цей курс є вкрай важливим, бо навколо брендингу роботодавця багато міфів та неправильних тлумачень. Ту ж ціннісну пропозицію компанії часто сприймають або як подарунки у вигляді брендованих худі та шкарпеток, або високу зарплатню. Натомість курс про те, як викристалізувати справжні цінності та впровадити їх у щоденні процеси.

дівчина на фоні постеру
На курсі Employer Branding сформувалася справжня традиція: студенти після навчання стають замовниками на наступному наборі. Так вперше сталося з Танею Старосветською, яка після першого набору поділилася кейсом GlobalLogic для студентів другої групи.
Історію Тані Старосветської ми раніше розповідали у блозі Projector Mag. Випускниця поділилася враженнями від навчання та пояснила, як розпланувала втілення ідей з курсу.
Цього разу замовницею стала Валерія Свірепчук. У минулому вона була колегою кураторки та зберігала комунікацію аж до запуску курсу в Projector. Влітку 2020 року Валерія приєдналася до команди Sisense та вирішила пройти навчання.
Валерія Свірепчук
Talent Acquisition Manager at Sisense
У компанії я відповідаю за залучення талантів та відповідаю за активності, пов'язані з брендом роботодавця. Щоб зрозуміти основи, я вирішила пройти навчання. Після курсу я не зайнялася безпосередньо цим напрямком, але побачила, наскільки багато попереду роботи з моєю участю. Оскільки ми дуже детально готували кожне домашнє завдання, мені стало цікаво отримати такий же результат для своєї компанії. Тому подалася як замовниця курсового проєкту та очікувала від студентів нових ідей і конкретних рекомендацій.

Як тривала робота над проєктом для Sisense

Український офіс Sisense відкрився у 2020 році. Команда розробляє продукт для бізнес-аналізу і за його допомогою користувачі аналізують та оперують даними, будують дашбори, графіки, таблиці. Раніше компанія була клієнтом Ciklum, тож на українському ринку про них знали небагато. Водночас тут уже працюють 150 фахівців, вибудовані HR-процеси та є розуміння потреби зростати та будувати бренд. Головним завданням стало знайти вектори розвитку та підібрати інструменти, щоб наймати й утримувати працівників.

Для роботи з кейсом студентки поділилися на 4 команди. З ними на старті замовниця поділилася брифом, де описала:

  • інформацію про компанію;
  • її місце на ринку в Україні та світі;
  • специфіку продукту;
  • портрети кандидатів;
  • плани компанії на 2022 рік;
  • висновки внутрішніх досліджень;
  • особливості брендбуку та інтонації бренду;
  • «болі» рекрутингового відділу;
  • очікування щодо фінальних проєктів.
Робота над проєктами студенток складалася з двох блоків: зовнішні й внутрішні комунікації. Усі напрацювання мали скласти в результаті єдину стратегію.
дівчата з резюме
Олена Крутоголов
HRD у продуктовій IT компанії Maklai
Ми намагались зробити все як у реальному житті. Тому заголовки статей чи гасла робили унікальними й живими, а ідеї — прикладними й оптимальними за витратами. Щодо внутрішньої комунікації, окремо хочу виділити Si-coin system — систему внутрішньої валюти. За її допомогою ми пропонували спонукати працівників до зовнішніх активностей: лайків, репостів, власних публікацій, виступів на конференціях. Ще один напрям — виявити, який вид соціальних активностей найбільш близький команді, щоб закласти це в стратегію корпоративної соціальної відповідальності на 2022 рік.
Ната Михайлова
Employer Brand Specialist EY Ukraine
Особисто для мене, працівниці великої міжнародної фінансової компанії, стало викликом продумати стратегію для IT-бізнесу. У процесі я закохалась у бренд, який ми з командою детально проаналізували. Зрештою, зібрали ідеї, які б показували людей у компанії, унікальність досвіду роботи в Sisense та які стосувалися:

  • зовнішніх комунікацій та колаборацій;
  • розвитку внутрішніх амбасадорів бренду;
  • CSR-ініціатив, які відображають цінності корпоративної культури;
  • створення контенту для соцмереж.
У процесі студентки аналізували різні канали комунікації. Їм вдалося знайти позитивні відгуки працівників, але не публікації в медіа. Соцмереж української філії на противагу міжнародній також немає.
Марина Демченко
PR & Communication Specialist Uptarget.co
У деяких «болях» замовника я бачила ситуацію, схожу на ту, що у власній компанії. Тому прокидався ще більший азарт. З дівчатами в команді було комфортно працювати, хоча й були суперечки — тільки екологічні, у ході яких народжується істина. Найбільше ж мені сподобалось завдання пошуку ідеї контенту для соцмереж на основі маркерів цінностей. Зрештою, ми запропонували фокусуватися на трьох темах, якій й допоможуть створити асоціації з брендом та розкриють сильні сторони Sisense:

  • продукт;
  • бенефіти і люди;
  • корпоративна соціальна відповідальність.
Олександра Якових
PR & Marketing Manager у AB Soft
Клієнтами компанії були Tinder, Pfizer, Wix.com, Philips — мрія будь-якого маркетолога. Тому ми пропонували кампанію, яка розкаже і про продукт, який допомагає бачити глибше, і про HR та рекрутингові процеси, які дозволяють розгледіти своїх людей. Тобто працівників тут сприймають не як роботів-розробників, а справжніх учасників команди з багаторічним досвідом, такими-то улюбленими фреймворками, такою-то улюбленою кавою чи країною для подорожей.

Наші думки вдалося запакувати в меседж We see what's' behind. Саму концепцію візуалізували в різних форматах: пости для соцмереж, теми для публікацій у ЗМІ, розкадровка для відео, навіть заголовки та цілі врізки.

Крім лекцій від Каті студентки могли познайомитися із запрошеними спікерками. Наприклад, Labor Markets Marketing Director у DataArt Анна Великоіваненко розповідала про EVP — ціннісну пропозицію роботодавця. Це допомогло студенткам використати маркетинговий бекграунд та оформити свої ідеї. Про HR як систему розповіла співзасновниця консалтингової компанії CompliT Ольга Остапович, про корпоративну культуру — Corporate Communication Director в EPAM Ukraine Ніна Васильова, а про вплив CSR — Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ».
дівчина на фоні постерів
Ось які результати вдалося досягти студенткам.
  1. Деталізували цілі розвитку бренду роботодавця компанії на 2022 рік.
  2. Провели зовнішнє дослідження місця бренду на ринку праці в Україні.
  3. Прописали портрет цільової аудиторії.
  4. Сформували ціннісну пропозицію роботодавця.
  5. Запропонували референси та інструменти для розвитку бренду.
  6. Спонукали замовника до розвитку програми амбасадорства.
  7. У команді Олени вдалося навіть прорахувати бюджет для реалізації пропозицій.
  8. А також — підготувати креативну кампанію We see what's behind на основі EVP та ідей основного продукту Sisense.

Кілька відгуків про курс Employer Branding

Олена Крутоголов
HRD у продуктовій IT компанії Maklai
Цей курс розкриває особливості роботи на стику HR і маркетингу та дає досить системний підхід для представників обох сфер. З нами поділилася досвідом не тільки Катя, а й запрошені лектори-експерти (моє особисте WOW — Аня Великоіваненко). Крім того, ми не залишалися із питаннями один на один, бо в будь-який час могли отримати допомогу чи консультацію від менторок. Цей курс дав мені чимало інсайтів.
Менторство — особливий формат участі в наших курсах. Про його особливості ми раніше розповідали в блозі Projector Mag.
Марина Демченко
PR & Communication Specialist Uptarget.co
Досі є дещо упереджене ставлення до онлайн освіти, але це не завадило команді інституту разом з Катею і менторками зробити його ефективним. Я дуже прискіплива, вважаю, що немає межі вдосконаленню. Де всім 100%, мені 99,99. Та все ж курс виправдав очікування про комунікацію та обмін досвідом, структурування знань, потребу створити для своєї компанії стратегію. До речі, її я вже успішно презентувала.
Олександра Якових
PR & Marketing Manager у AB Soft
Хоч цей кейс не був платним замовленням, але в усіх нас було відчуття справжньої великої справи. З курсу я візьму з собою системний погляд на взаємодію напрямків HR, рекрутинг, брендинг роботодавця та маркетинг. Зараз мій подальший план роботи у компанії є більш глибоким, детальним і усвідомленим.
Ната Михайлова
Employer Brand Specialist EY Ukraine
На цьому курсі я отримала не лише структуровані знання, а й дізналась та залишилась вражена тим, як працюють інші. Та напевно найбільший інсайт — дуже важливо бути в оточенні правильних людей, які горять своєю справою. Вчитись у них, переймати досвід, рефлексувати над почутим. Це формує мене, як особистість, і мою креативність та гнучкість як спеціалістки.
Наразі компанія Sisense уже працює над впровадженням пропозицій студенток та плануванням наступного року. Якщо ви також хочете стати замовником на курсі, можете заповнити анкету на нашому сайті. А дізнатися більше про програму курсу та умови вступу є можливість на сторінці курсу Employer Branding.

Текст: Тоня Чундак
Фото: Наталія Азаркіна
Courses
Сподобалась стаття?