Кар'єрні перспективи в анімації
Гарна новина для анімаційної індустрії — вже багато студій співпрацюють з YouTube та Facebook та не залежать від державного фінансування. Це повністю робоча бізнес-модель. Мінус, що у таких студій не дуже висока якість продукту, тому що дорога анімація не окупається на YouTube. Але, тим не менш, такі студії та проєкти розвивають індустрію. Зараз в анімацію заходять геймдев компанії, кіноіндустрія теж почала дивитися в цей бік. Це гарний знак. Сподіваюся, що за два-три роки ми дійдемо з трьох до шести тисяч фахівців в індустрії. А ще через декілька років їх буде більше десяти тисяч.
Один з прекрасних кейсів — моя знайома Наталія Алексеєва. Вона працювала зі мною аніматоркою на проєкті «Викрадена принцесса: Руслан і Людмила», потім на «Мавці», стала лід-аніматоркою в мультфільмі «Гулівер повертається». За 3-4 роки навчання ця дівчина пройшла чимало курсів. Зараз вона поїхала працювати в Ванкувер в компанію Sony. Якщо ви не зупиняєтеся і вкладаєте в свою освіту, то дуже скоро ваші зусилля принесуть плоди. Можливо, ви навіть станете спеціалістом міжнародного класу.
Аніматор був і залишається міжнародної професією. Якщо ви крутий спеціаліст, то вас помітять і можуть покликати працювати в європейську або американську студію. Ви можете бути сторібордістом тут, можете бути в Канаді, можете бути у Франції. Світ відкритий перед аніматорами, я це точно знаю.
Зараз я займаюся тривалим курсом з
режисури анімаційного фільму. Завдяки цьому курсу ми випустимо альманах з цікавими сюжетами. Над ним працюють всі студенти курсу, а для багатьох це буде перша серйозна робота, їх серйозний старт в професії. Мені й самому дуже цікаво креативити разом з ними, допомагати розвивати ідеї. У мене великі очікування від цього проєкту. Подивимося, наскільки він здатний заходити на різні ринки і платформи.
Якщо ми покажемо Netflix або Cartoon Network, що у нас є хоча б 300 хороших фахівців на ринку, то вони почнуть масово співпрацювати з нашими аніматорами спочатку на аутсорсі. А потім, можливо, відкриють свої офіси тут. Процес тривалий, але ми до нього готові.