Гараж

UX-дизайн в Projector:
гайд по курсах

Сьогодні говоримо про важливе. Про те, як не загубитися в усіх курсах Проджектора, пов'язаних з користувацьким досвідом. Створили гайд для тих, хто готовий навчатися UX, але губиться в усіх варіантах професійного розвитку в цьому напрямку.
ux дизайн курс у Проджектор, гайд
ux дизайн курс у Проджектор

Які навички потрібні

Для початку навчання на курсі UX Design Beginning особливих навичок від вас не вимагатимуть. Достатньо базового розуміння вебдизайну та роботи в одному з графічних редакторів (Figma чи Sketch).

Курс підійде не лише тим, хто вирішив розвиватися в UX. Він також буде корисний UI-дизайнерам, які хочуть розуміти окрім візуальної складової розуміти й підґрунтя на якому вона базується.

Крім того, базовий курс з UX знадобиться маркетологам, проєктним менеджерам – усім, хто хоче краще розуміти основи дизайн-процесів.

Які навички отримає студент

Цей курс – початок роботи з UX дизайном, перші кроки в роботі з користувацьким досвідом. Можна годинами намагатися скласти загальну картину професії завдяки книгам, статтям чи відео. На курсі ж ви зможете зосередитися не тільки на теорії, а й на практиці з постійним фідбеком від кураторів.

Студент отримає базу, необхідну для розуміння професії та процесів. Зрозуміє, що таке користувацький досвід та справді зручний продукт. Навчиться ставати на місце користувача та розуміти його потреби. Отримані знання відразу ж зможе використати на практиці в роботі з реальним проєктом. Наприклад, наші студенти працювали з ASKfm та PandaDoc.
Читайте також підбірку книжок для UX дизайнерів від Олега Карапузова, куратора UX Design Medium. Оскільки саме книжки формують світогляд дизайнера, який залишається з ним надовго.

Куди рухатися далі в Проджі

Особисто ми радимо робити проєкти на фрілансі, працювати з ментором, загалом – якомога більше набивати руки на практиці. А після цього з портфоліо та досвідом подаватися на курс рівня «middle». Водночас ніщо не заважає паралельно займатися посиленням конкретних скілів, необхідних UX-дизайнерові.
Mobile Apps Design
За статистикою, на мобільні пристрої доводиться половина від усього онлайн-трафіку. Тому вміння створювати мобільні інтерфейси – «must have» для дизайнера цифрових інтерфейсів. У Проджі для прокачки цих навичок є курс Mobile Apps Design.

Це не стільки курс у звичному його розумінні, скільки симулятор створення мобільного стартапу з нуля. Упродовж двох місяців студенти розробляють мобільний застосунок власного стартапу для платформ Android та iOS. Водночас вивчають прототипування, гайди, UI-кіти, основи анімації та навіть трохи маркетингу. Розбираються як створювати красивий мобайл дизайн та як виглядає повний цикл створення продукту.

По завершенню курсу – студенти отримують готовий кейс мобільного застосунку та багато практичних робіт, які можна використовувати для портфоліо.
UX Research
Справді хороший та зручний користувачеві дизайн навряд вдасться створити без якісного дослідження та правильної інтерпретації отриманих даних. На загальних курсах з UX рівнів «beginning» та «medium» так чи інакше присутній блок про дослідження. Але для того, щоб навчитися робити просту та ефективну стратегію дослідження, пропрацювати навичку в нас є курс UX Research.

Під кураторством співзасновника та головного з досліджень в «Агентах змін» Юрія Грановського студенти працюють над реальними проєктами та вчаться застосовувати найефективніші методи дизайн-дослідження. Наприклад, наші випускники вже встигли попрацювати з Uklon, Укрпоштою, Bolt, Seadora.

Увага у навчанні акцентується на якісних методах дослідження, які дають не сухі цифри, а розуміння поведінки людей: опитування, глибинні інтерв'ю, юзабіліті-тести. Для багатьох дизайнерів самостійний пошук користувачів для тестувань, їх відбір, та проведення «глибинок» може стати новим досвідом та серйозним викликом.

Після цього отримані результати осмислюються, перетворюються в конкретні завдання для дизайнера й обов'язково передаються клієнтові. Саме дослідження наших студентів щодо оновлення особистого кабінету у «Власному рахунку» та системи Scan & Go лягли в основу змін, які зараз бачать всі клієнти «Сільпо».

Окрім дизайнерів, курс також буде цікавий маркетологам, вебаналітикам, оптимізаторам конверсії, які за допомогою цифр навчилися визначати поведінку людей, а тепер хочуть зрозуміти її причини.
Inclusive Web Design
Окрім того, ви можете попрацювати над доступністю інтерфейсу вашого продукту та врахувати потреби максимальної кількості користувачів.

На безкоштовному курсі Inclusive Web Design студенти отримують необхідні дизайнерські навички, аби зробити продукт доступним та зручним для якомога ширшої аудиторії: і людей із проблемами зору, і для тих, в кого слабкий інтернет. Також час від часу в Проджекторі відбуваються практичні інтенсиви зі створення інклюзивних інтерфейсів.

Студенти зрозуміють принципи та стандарти доступності цифрових продуктів, отримають необхідні навички для їх впровадження, а також ідеї аргументації для бізнесу, чому варто дбати про доступність інтерфейсів вже сьогодні та як це зробити максимально ефективно.
ux дизайн курс у Проджекторі, фото з воркшопу
UX дизайн мідл курс у Проджекторі

Які навички потрібні

Для вступу на курс UX Design Medium необхідні розуміння дизайн-процесу та основ проєктування. Найкраще підходить дизайнерам, які вже мають досвід роботи та визначають себе як «middle». Щоб потрапити на курс потрібно мати портфоліо та пройти інтерв'ю з куратором.

Які навички отримає студент

Ключова особливість цього курсу – можливість отримати досвід end-to-end дизайн-процесу. Часто дизайнери в роботі над конкретним продуктом не мають можливості спробувати різні варіанти методів та пройти всі основні етапи. Власне це й прагне виправити курс.

Зокрема студенти навчатимуться проводити фазу дискавері, щоб зібрати максимальну кількість корисних даних про бізнес та споживачів. Познайомляться й випробують на практиці методи оцінки дизайну рішень, для яких не потрібен користувач. Навчатимуться діставати потрібну інформацію з баз даних за допомогою SQL.

Ще один важливий аспект – уміння об'єктивно оцінювати власну роботу та презентувати проєкти. Тобто керуватися при оцінці не власною суб'єктивною думкою, а даними та результатами. І що важливо – вміти це все донести замовникові.

Також студенти курсу навчаться створювати підґрунтя для старту інших людей на проєкті. Це важливо, наприклад, коли до проєкту долучаються нові дизайнери або ж якщо після проведення фази дискавері необхідно віддати проєкт іншим людям.
Читайте також: англійські фрази та терміни для UI/UX дизайнера від Анни Гандрабури, засновниці школи англійської мови English For IT. Щоб завжди вистачало слів для критики та аргументації.

Куди рухатися далі в Проджі

Рівень «medium» відкриває шлях до вивчення більш вузьких напрямків. Коли ви знайомі з повним дизайн-процесом та достатньою кількістю методів, то маєте можливість детальніше зосередитися на одному з напрямків.
UX/UI Animation
Імовірно, ви помітили, що топові компанії (на кшталт Uklon, Monobank, Uber, Google, Netflix) впроваджують анімацію у своїх додатках. Анімований дизайн – це рух, а рух привертає увагу користувачів й підвищує їх залученість. Саме тому в нас з'явився курс UX/UI Animation, де студенти вчаться працювати не зі статичним, а з моушн дизайном.

Отримані навички можна застосовувати для створення анімованих дизайн-систем, просунутих анімацій, нових видів взаємодії, а також для експериментальних анімацій. Загалом ці знання допоможуть зробити шлях користувача набагато простішим. Наприклад, вже на першому наборі наші студенти створили анімацію для трьох додатків від реальних замовників (FreeTour, FASTOGO, Better Me) та занімували лендінг-пейдж для київського Design Battle від студії Vintage.

Упродовж навчання студенти працюватимуть із застосунками Figma, Рrinciрle / ProtoPie / Framer, Miro. Їх вивчення входить до програми курсу.
Product Design
Ще один напрямок, в якому можна рухатися – дизайн продукту. Це вже ширше поле, яке поєднує дизайн з маркетингом та фінансами. На курсі Product Design студенти навчаються шукати проблеми в продукті й перетворювати їх на дизайн-завдання, швидко проводити дослідження, тестувати рішення, а також доводити команді та керівництву, що запропоноване рішення правильне.

Під кураторством Дениса Суділковського, Chief Design Officer в ЛУН, наші студенти створювали кейси для Robota.ua, Work.ua, Preply та Сільпо. Зокрема зробили редизайн профілю користувача на сайті Portmone та реорганізували карти комфортного життя для ЛУН Місто.
Smart Interface Patterns
Для тих, хто хоче, щоб його дизайн вирізнявся на тлі інших, варто звернути увагу на курс Smart Interface Patterns. Мета курсу знайти стратегію і набір конкретних рішень для створення інновативних, корисних і зручних інтерфейсів.

Упродовж навчання розглядатиметься велика кількість прикладів вже реалізованих рішень, зокрема й дуже складних. На курсі увага звертатиметься на всі варіанти компонентів на сайті: фільтри, акордеони, кнопки, каруселі, календарі, таймлайни тощо.

Найважливішими для курсу є готовність експериментувати та забути про звичні патерни. У практичній частині студенти ділитимуться на команди, кожна з яких працюватиме над конкретним кейсом. Ціль команди – знайти незвичні, але зручні розв'язання конкретних проблем.

Куруватимуть роботу студентів Віталій Фрідман, головний редактор Smashing Magazine і дизайнер інтерфейсів, та Олександр Кім, Product Designer в Arxel.
UX Writing
Також є ще один, достатньо нішевий вектор – UX Writing. Це курс про написання текстів для інтерфейсів: кнопок, посилань, call to action. Ви дізнаєтесь, як мова використовується в програмному забезпеченні. Зокрема основні принципи, правила, психологію написання, роботу з типографікою та дослідженнями.

Цей курс підсилить навички дизайнерів та допоможе стати автономним від технічних та UX райтерів. Також він буде цікавим для копірайтерів, продуктових дизайнерів та Product Owners. Для навчання важливо мати високий рівень англійської.
ux дизайн курс у Проджекторі​, на фото прототипи намальовані вручну
ux дизайн курс у Проджекторі​: рівень pro, advanced

Які навички потрібні

Якщо ви плануєте перейти на рівень «advanced», то вже повинні вміти працювати з основними методами та розуміти усі етапи дизайн-процесу. Цей курс створений для того аби поглибити розуміння процесів та методів, але не вчити їх з нуля.

Які навички отримає студент

На практичному курсі UX Design Advanced вивчатимемо, де і який набір методів доцільно використовувати та які комбінації потрібні на конкретному проєкті.

Упродовж навчання студенти будуть визначати реальні й вимірні цілі бізнесу, підбирати найбільш ефективні дослідження для поставленого завдання, виявляти глибинні потреби користувачів і перетворювати їх в продуктові рішення. А також швидко перевіряти свої рішення й отримувати результат.

Цей курс для тих, хто хоче не просто створювати екрани на вимогу інших, а безпосередньо впливати на продукт. Для тих, хто хоче, щоб до його думки прислухалися менеджери проєкту та команда. Для тих, хто хоче приносити реальну цінність і користувачам, і бізнесу.
Читайте також: топ-6 недоліків мобільних інтерфейсів від Стаса Говорухіна, куратора курсу Mobile Interfaces Advanced. Аби не повторювати помилки, які й так вже зробили сотні інших продуктів.

Куди рухатися далі в Проджі

На наступні курси можна йти і після рівня «advanced», і замість нього. Після курсу UX Design Medium, ви вже володітимете необхідними методами та знатимете основні етапи дизайн-процесу. Тому зможете обирати напрямок, в якому хочете далі розвиватися.
Mobile Interfaces Advanced
І знову про мобайл. Ще після «beginning» ми пропонували поглибити знання саме в цьому напрямку. Проте між попереднім курсом та Mobile Interfaces Advanced є принципова відмінність.

На курсі, який ми згадували раніше, Mobile Apps Design студент працює саме з мобільними застосунками. На Advanced же ви працюватимете з усіма видами мобільних інтерфейсів – і застосунками, і мобільними версіями сайтів. Окремий акцент буде робитися на дослідженнях, тестуваннях та роботі з аналітикою. Аби після опрацювання усіх даних виправити помилки в наявному застосунку замовника або ж запропонувати щось нове.
Product Analytics. Data Mining
Упродовж навчання студенти заглиблюються в роботу не тільки з інтерфейсами, а й з інформацією, грошима, бюджетами. На курсі Product Analytics. Data Mining навчатимуть замість стовпця цифр бачити реальні проблеми та можливості. Це важливо, оскільки грамотний дизайнер чи менеджер продукту повинен вміти прочитати вебаналітику, перевести цифри в конкретні завдання та запропонувати рішення у вигляді інтерфейсу.

Курує курс Олександр Іванов – COO/CPO в Projector, Ex-Head of Product в ЛУН, який має понад 10 років досвіду розвитку продуктів в Україні та 30 країнах світу.
Управління дизайн-процесом
Курс «Управління дизайн-процесом» для дизайнерів з досвідом, які або вже мають команду, або хотіли б її колись очолити. Курує курс Алла Одеяненко, Product Designer у Google.

Упродовж навчання студенти розбиратимуться в найпопулярніших дизайн-процесах, зокрема Design Thinking, Human Centered Design та Service Design. Зрозуміють, які навички потрібні дизайнерам на різних етапах роботи. Навчатимуться грамотно вибудовувати процеси й налагоджувати взаємини з клієнтом і командою. Пройдуть весь дизайн-процес, зокрема роботу з клієнтом та дослідженнями. Особлива увага приділятиметься комунікації та менеджменту всіх цих областей.
Сподіваємося, цей текст допоміг розібратися, який напрямок вам найбільш цікавий та відповідає наявним навичкам. На всіх курсах та професіумах у нас багато практики, постійний фідбек від кураторів та робота з реальними замовниками.

Якщо все ж залишилися питання чи уточнення, наші менеджери завжди готові допомогти та проконсультувати. Зв'язатися можна за телефоном (+380 97 015-92-72) або ж надіслати лист на пошту – hello@prjctr.com.ua.
Автор тексту: Денис Пристай
Фото: Наталія Азаркіна
Гараж
Сподобалась стаття?