новини
Куратори Projector створили дитячий анімаційний серіал «Тото»
28 жовтня на «Суспільному» презентували власний дитячий анімаційний ютуб-канал «Бробакс». Куратори анімаційних курсів у Projector спеціально для каналу запустили новий дитячий серіал «Тото». Певною мірою, це унікальний проєкт, адже з моменту написання сценарію до виходу першої серії минуло лише 3 місяці. Розповідаємо, яким вийшов серіал.
У квітні 2021 року Суспільне мовлення оголосило переможців конкурсу з виробництва дитячого та підліткового контенту. Серед них був проєкт наших кураторів — 9-серійний анімаційний серіал «Тото». Це історія про песика Тото, який разом зі своїми друзями намагається пізнавати світ та щодня дізнається щось нове. Аудиторія серіалу це діти від 2 до 4 років. Керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Вікторія Мурована каже, що наразі «Суспільне» розпочинає діалог з новими аудиторіями.

Авторкою ідеї стала сценаристка та продюсерка Ірина Маламуж. Вона ж кураторка курсу Animation Scriptwriting у Проджекторі. За її словами, ідея серіалу «Тото» народилася декілька років тому, коли вона навчалася на сценарних курсах, працювала над сценаріями для ігрового кіно, але вже тоді мріяла про дитячий анімаційний серіал.

Загалом в перший сезон серіалу «Тото» увійшло дев'ять серій. Перша серія з'явилася на ютуб-каналі «Бробакс» 28 жовтня, а наступні будуть виходити з інтервалом раз на два тижні. Ірина Маламуж розповіла, що робота ще триває, а в цілому від написання сценарію до виходу першої серії минуло лише три місяці.
  «Я настільки яскраво побачила персонажів, що просто на вулиці прописала їхні образи. Концепція серіалу сформувалася згодом і досить органічно спрацювала із персонажами. Безперечно, було трохи складно, бо основним нашим обмеженням був час. Звичайний процес анімаційного виробництва був прискорений в три рази. Ми намагалися отримати якісний фінальний результат максимально швидко і майже без виправлень».

  кураторка в Projector, cценаристка та продюсерка серіалу «Тото»
  Режисером серіалу «Тото» став Олег Маламуж, який відомий роботою над повнометражними мультфільмами «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» та «Мавка. Лісова пісня» студії Animagrad. Також Олег Маламуж є деканом факультету Visual Arts та розвиває анімаційний напрямок у Проджекторі.

  За основу стилістики нового серіалу взяли європейську акцентну анімацію з додаванням японської стилістики міміки. Авторам було цікаво зробити мікс стилістик, оскільки зараз на міжнародному ринку саме японська стилістика стає дуже популярною.
   Команда, яка працювала над проєктом:

   ● Сценаристка, авторка ідеї та продюсерка: Ірина Маламуж
   ● Режисер та продюсер: Олег Маламуж
   ● Художниця з персонажів: Ольга Петренко
   ● Художниця фонів: Тетяна Бульба
   ● Супервайзерка фонів: Ольга Пасечко
   ● Супервайзерка анімації: Ольга Максюк
   ● Сторібордисти: студенти курсу Storyboarding Людмила Зимомря, Олена Турська, Юлія Скібінюк, Дар'я Гришко.
   Авторка ідеї серіалу «Тото» Ірина Маламуж також розповіла, що для дитини у віці 3-4 років важливим етапом розвитку особистості є формування самосвідомості, і цей процес дуже добре відображає слоган серіалу «Ось — Я!». Пізнаючи себе, дитина пізнає й навколишній світ та вчиться з ним взаємодіяти. Саме про це друга частина слогану «Тото»: «Ось — те, що я люблю!». Наприклад, серія «Я засинаю» — певний ритуал підготовки до сну із мелодійною колисковою, який налаштовує дитину на засинання. А серія «Я мию ручки» допоможе швидше привчити дитину до гігієни.
   Кадр з першої серії анімаційного серіалу «Тото»
   Команду супервайзерів й розробників ми сформували ще у березні, коли подавалися на конкурс. Це професіонали, які працюють в індустрії багато років. В команді проєкту чотири діючих куратори анімаційних курсів в Проджекторі. А саме я, Ірина Маламуж, Ольга Петренко та Тетяна Бульба. І один майбутній куратор курсу анімації в Toonboom — Ольга Максюк. Команда сторібордистів — це мої випускники курсів 2D Animation та Storyboarding, які зараз вчаться в мене на режисерському курсі. Тому я добре знав їхній рівень і нам дуже легко працювати разом.

   Команда аніматорів набиралася трохи складніше, бо аніматорів в Toonboom наразі в Україні не так багато, тому в найближчому майбутньому ми плануємо запустити ще один курс в Проджекторі для вирішення цієї проблеми. Пишаюся, що ми можемо в Україні створити абсолютно українською командою серіал за європейськими стандартами.

   декан факультету Visual Arts у Projector, режисер та продюсер серіалу «Тото»
   Ми розробили анімаційний процес, який дозволяє виробляти анімацію якісно з максимальною швидкістю та чітко контролювати стилістику акторської гри та рухів персонажів. Розробили систему рігів для комфортної роботи аніматорів. Також були використані нестандартні прийоми анімації персонажів, які звертають на себе увагу і посилюють интерес глядача до проекту.

   супервайзерка анімації серіалу «Тото»
   Українські анімаційні серіали знімати важливо. По-перше, це робочі місця, практика і досвід для спеціалістів. Індустрія зараз дуже потребує таких можливостей для молоді, тому ми з радістю залучили до роботи наших студентів і плануємо робити це надалі.

   На мою думку, у вітчизняній анімації дуже важлива культурна складова (мова, музика, пісні, гумор). Вона зчитується поміж рядків як щось близьке і рідне, а тому прихильно сприймається аудиторією.

   кураторка в Projector, cценаристка та продюсерка серіалу «Тото»
   Дізнатися більше про навчання на анімаційних курсах у Проджекторі ви можете на сторінці факультету Visual Arts.

   Текст: Лєна Ковальчук
   Фото: Наталія Азаркіна
   Новини
   Сподобалась НОвина?