ГАРАЖ

Як працювати з текстовою оптимізацією застосунків

До старту курсу Mobile Apps Marketing. ASO куратор Віктор Могила розповів, як працює просування застосунків у App Store і Google Play. Чому це взагалі важливо та що таке текстова оптимізація, розповідаємо у конспекті леції для Projector.
Віктор Могила

Що таке маркетинг додатків

Розробники щороку вкладають все більше ресурсів у створення мобільних додатків. Так відбувається тому, що ринок юзерів мобільних телефонів зростає. Наприклад, за даними платформи App Venturez, протягом 2010-2020 років кількість додатків у Google Play збільшилася з менш ніж 500 тисяч до 3 млн. З одного боку — це позитивна тенденція, з іншого — конкуренція за користувачів так само стає потужнішою. Тепер недостатньо зробити хороший продукт, потрібно вміти його просувати.

Уявімо, що ми створили апку. Як будемо шукати користувачів? Ось кілька базових варіантів.
1
придбати рекламу в соцмережах, наприклад, Instagram чи Facebook;
2
звернутися за рекламою до інфлуенсерів;
3
підготувати статті в медіа;
4
залучати користувачів через просування додатку в сторі.
Якщо все це поділити на основні блоки, то отримаємо наступне:

1. user acquisition — залучення юзерів через платні рекламні канали;
2. App Store optimization — дії зі сторінкою застосунку, які допоможуть отримати встановлення завдяки текстовій та візуальній оптимізації.

Так, ASO перебуває десь посередині між створенням застосунку і отриманням прибутку.

    Текстова оптимізація: як це працює в ASO

    Давайте спробуємо пошукати відеоредактор. Вводимо ключовий запит, дивимось видачу, гортаємо, переходимо до найбільш привабливого. Що відбулось? Алгоритм проранжував застосунки та запропонував нам певну вибірку. Але чому користувач побачить саме такий перелік застосунків?

    На основі моїх спостережень, ось які фактори впливають на пошукову видачу.
    порівняння AppStore і Google Play
    Якщо підсумувати, то:
    1
    в App Store ми маємо сильний вплив платного трафіку, примітивний пошуковий алгоритм, ключові слова з опису не впливають, а ще тут працюють сірі схеми;
    2
    у Google Play платний трафік допомагає індексації, стор розуміє контекст; тут високий вплив мають відгуки та метрики використання, однак за сірі схеми вас можуть забанити.

    Складові метаданих у додатках

    Ми вже зрозуміли, що метадані — однаково сильні фактори для текстової оптимізації обох сторів. Але які бувають змінні в метаданих?
    1
    title — назва додатку, в який можемо підставити ключові слова;
    2
    subtitle — короткий опис, наявний тільки в App Store;
    3
    short description — опис додатку в Google Play, розміщений значно нижче;
    4
    keyword field — актуальний для App Store замість аналогічного опису в Google Play.
    При цьому, вага ключового слова — те, як його розміщення вплине на ранжування стору й видачу за запитом для користувача. Найбільшу вагу мають заголовки та підзаголовки, меншу — решта змінних, які все одно не потрібно ігнорувати для просування.

    Отже, робота ASO-спеціаліста — розміщувати правильні ключові слова на сторінці додатку, щоб значно підвищити безкоштовний трафік.

    А ось як виглядає цикл оптимізації за ключовими словами.
    цикл оптимізації за ключовими словами

    Властивості ключових слів

    Не всі ключові слова є однаково корисні для просування додатку. Тож обов'язок фахівця з ASO — обрати найкращі. Є три головні властивості ключових слів:
    1
    популярність — для різних аудиторій вони можуть відрізнятися; наприклад, наприкінці кінця вересня 2021 серед американських користувачів трьома найпопулярнішими запитами є Instagram, Snapchat, Facebook, а серед українських — VPN, Дія, Telegram;
    2
    релевантність — важливо дбати, щоб ключові слова відповідали специфіці саме вашого додатку; ось приклад додатку Sleep, де зліва — функції, а справа — пропозиції ключових слів від саджесту за запитом користувачів Sleep; хоча ці слова є популярними запитами, вони не відповідають конкретному застосунку;
    кейс застосунку Sleep
    3
    конкурентність — пам'ятаємо, що стори відбирають додатки, в яких описи містять ключові слова, і порівнюють їх з усіма іншими факторами; вам не обов'язково боротися з сильними додатками, натомість можна знайти те слово, за яким немає сильної конкуренції.
    Одна із рекомендацій куратора — інструмент AppFollow. Він може виконати значну частину завдань: готує рейтинг популярності й складності, перемножує їх та виводить показник ефективності. Тобто ми можемо завантажити всі ключові слова, відсторувати їх та вибрати найбільш вдалі.
    Окрім текстової, важливою є візуальна оптимізація — робота з іконкою, скріншотами, відео. Про це Віктор розповідає у лекції та в окремому блоці свого курсу. Крім того, сюди ж належить і A/B-тестування, на тему якого ми запустили окремий курс від Сергія Гудкова, продакт-менеджера в Preply.

    І ще трохи про ASO-професію

    Текстовою та візуальною оптимізацією робота ASO-спеціаліста не обмежується. Ось ще кілька етапів просування додатків, з якими потрібно розбиратися:
    1
    Apple Search Ads — реклама за ключовими словами, коли користувач вводить конкретний запит; тут же у нас з'являється поняття ROI, тобто рентабельності вкладених коштів;
    2
    фічеринг — метод, який дозволяє отримати багато безкоштовних встановлень та включає підготовку пітчу, візуальних матеріалів з дизайн-командою та застосування сторітелінгу; аби потрапити сюди, потрібно правильно налаштовувати додаток за фреймінговою моделлю, щоб забезпечити версії для десктопу та створити цілу історію про те, як додаток допомагає змінити світ;
    3
    оцінки та відгуки — погодьтеся, ніхто не хоче встановлювати додаток з 1 чи 2 зірочками; для цього ASO-спеціаліст повинен працювати з відповідями користувачів, рейтингами та скаргами;
    4
    аналітика — ні App Store, ні Google Play не люблять ASO-шників, тож зрозуміти вплив слова на конверсію вам не вдасться; тут ідеться про експерименти та їхній аналіз: потрібно збирати та співставляти дані, порівнювати завантаження й ріст до та після змін, стежити за виконанням KPI.
    Щоб дізнатися більше порад Віктора про текстову та візуальну оптимізацію, радимо переглянути його лекцію. А закріпити знання на практиці та створити справжню стратегію просування мобільних додатків можна на курсі Mobile Apps Marketing. ASO.

    Текст: Тоня Чундак
    Фото: Наталія Азаркіна
    Гараж
    Сподобалась підбірка?