Мені не подобається думати, що анімація — лише для розваги. Це залежить від того, який сенс у неї вкладаєш. Якщо є сильна ідея, то це не розвага, це виховання.
Люблю людей, дуже люблю дивитися в очі. Інколи мені говорять: «Ааа, ти з тих, хто любить отак витріщатися?». Коли дуже пильно і уважно дивитися на людину, зазвичай їй стає некомфортно, ніби я намагаюся щось дізнатися чи якось нею управляти. Але це не так, мені просто цікаво вивчати, що відбувається в голові у інших, тому що ми самі не знаємо, що у нас в голові відбувається. А збоку спостерігати — це приголомшливо. Тим більше що я намагаюся відтворювати персонажів, малювати їх та оживляти, і спостереження — дуже важлива частина процесу.
Спостережливість з'явилася тоді, коли я почала займатися малюнком. Тоді я помітила в собі зміни — те, як я ходжу по вулицям, як дивлюся на людей, предмети, лінії, їхнє поєднання, як можу зупинитися десь і сказати «О боже, яка гарна гілка!» або «Як гарно ВСЕ». Коли почала займатися анімацією, фокус уваги трохи змістився з лінії на рух.
Раджу всім піти на курс з імпровізації. Навіть якщо дуже страшно — «там же люди, треба буде виходити перед всіма і щось робити, якось говорити, кривлятися, грати». Хвилююче, але дуже корисно. Я глибше зрозуміла, як відбувається процес зародження емоцій і як їх у собі не стримувати.
Ми звикли думати, що негативні емоції — це погано. Злитися — погано, кричати — погано, гніватися — погано. Але насправді це не так. Це природні реакції на ситуації, треба просто навчитися їх проживати так, щоб нікого не образити.
Улюблений режисер — Міядзакі, звичайно. Ще Веса Андерсона люблю. Усе зрозуміло.
Улюблений персонаж — рибка Поньо. Міядзакі я обожнюю, дивилася його мультики по декілька разів, і кожного разу плакала. «Рибка Поньо на кручі» намальований пастеллю і олівцями, зроблений покадрово. Навіть там, де можна було цього не робити — ні, все малювали заново, тому що Міядзакі так захотів. Це просто фантастика. Неймовірно гарний мультфільм, добрий, світлий.
Якось мене запросили розповісти про професію у Школі Героїв — там в основному діти 5-7 класів. У них є свій коворкінг, вони працюють над проектами, мають ютьюб-канали, пишуть бізнес-плани і моделі. Дивлячись на них, я побачила дуже крутих людей.
Спостерігала таку сцену. Приходить нова дівчинка, менеджер приводить її до групи, знайомить з усіма і каже: «Введіть її у курс справи, розкажіть що до чого». Дівчинку посадили на стілець, усі сіли навкруг неї. Хлопець каже — от як ти сіла? Ти сидиш у закритій позі. Розслабся, обіпрись об спинку, дивись як я розслаблено сиджу. Я мимоволі теж почала вирівнюватися, сідати у «відкриту позу». Це було круто. Тоді зрозуміла, що не треба їм нічого розповідати, просто не заважати. Вони самі розберуться.