ГАРАЖ

6 порад для роботи з творчою командою від All-in-one Manager у Spiilka

Дизайн менеджмент можна розібрати на дві складові: продукт — і чим краще ви з ним розберетеся, тим легше запустити та підтримувати процес, та люди — усі причетні до створення та прийняття рішень: замовник, команда, партнери тощо. При цьому, дизайн — це змінна, під яку ви підставляєте свою сферу.

У всьому цьому процесі хороший менеджер = хороший диригент, який «тримає партитуру в голові», злагоджено керує всіма та створює гармонію. Як ним стати, розбиралися із кураторкою інтенсиву «Менеджмент дизайну цифрових продуктів» та менеджеркою дизайн бюро Spiilka Ані Казарян.
Ані Казарян

Порада №1. Пам'ятайте, що для творчих людей важливі стабільність та нові челенджі

Перша умова відповідає за прозорі робочі процеси, можливість відкрито виражати думку. А ще зрозумілі та передбачувані умови, які дозволяють зосередитися на своїх задачах, а не розсипатися на мікротаски.

Виклики ж дозволяють експериментувати, реалізовувати нетипові задачі, прокачувати навички та тримати мозок в тонусі. І навіть якщо експеримент не вдався, ми його або відкладаємо в папку «допрацювання» до вдалих часів, або просто залишаємо. При цьому, підтримка й віра потрібні за будь-якого сценарію.
Ми у Спіілці дотримуємося принципу «гнучкого кайдзену». Наприклад, у нас прописані флоу для айдентики та цифрових продуктів. У 2021 році провели продуктові сесії з командою і розібрали:

— що виходить;
— що застаріло та незрозуміло клієнтам;
— що працює далі після завершення проєкту;
— що не спрацьовує та чому.

Це допомогло критично подивитися на те, як ми працюємо, та оновити процеси. Крім того, я проводжу kick-off зустрічі для нашої команди та клієнта, щоб на старті кожен розумів свою роль та залученість.

Стабільність не означає, що непередбачуваних ситуацій не виникне, але я намагаюся бути опорою та вирішувати невизначеності разом із колегами Вовою та Настею. Отримувати дофамін нам дають сфери, в яких раніше не працювали (наприклад, концепт гри для Phil & Lee або цифрові продукти Дія) та про-боно проєкти (цього року створюємо додаток для дітей із аутизмом та долучаємось до всіх етапів: від розробки концепту до створення музики та ілюстрацій).

Порада №2. Розбирайте особливості та сильні сторони кожного

Важливо зрозуміти, що драйвить людей, на якому етапі в них зникає ентузіазм або що їх демотивує. У всіх є власна кіллер-фіча — знайдіть її та дозвольте розкритися в потрібний час та в потрібному проєкті.
У нашому бюро є свої ритуали. Наприклад, раз на квартал проводимо відкриті фідбек сесії 360, де у кожного є свої «бейсбольні картки». Також ми намагаємося не пропускати OKR-зустрічі, на яких обговорюємо цілі, результати та план робіт. Є гіпотеза: проєкт має робити не той, хто вільний, а хто зробить його найкраще.

Порада №3. Спрямовуйте вашу команду та відбивайтеся від шуму

На відміну від команди, менеджер може оцінити роботу в перспективі. Тому формуйте фокус на кілька місяців, розписуйте задачі, розподіляйте їх за командами. Решту — відкидаємо чи обговорюємо, коли готові взятися. Важливо, щоб команда не розсипалася на мікрозадачі, кожен мав простір для ключової роботи, а ви їх правильно скеровували.

Порада №4. Сприймайте кризи і конфлікти як прокачку команди та себе як менеджера

Пропишіть правила поведінки у конфліктних ситуаціях та обговоріть їх із командою. Щонайменше, інструкція дозволить пом'якшити удар. Крім того, оформіть план дій у разі можливої кризи в компанії.
Ані Казарян

Порада №5. Переходьте від self dependence до спільної відповідальності

Думайте, як ваші дії та рішення впливають на команду. Не поспішайте, якщо сумніваєтеся чи не знаєте. Наводити паніку й хаос точно не варто.

Порада №6. Зважайте на контекст замість контролю

Чим більше ви даєте перспективи команді, тим менше потрібен контроль. Бажання вибудувати ідеальний процес — фальшива ціль. Ви починаєте оцінювати людей за кількістю помилок, а не за здатністю вирішувати проблеми.

Пам'ятайте про формулу 80/20, де 80% успіху — це міцний фундамент і злагоджений процес, а 20% — можливості для ризиків і маневрів.
Ані Казарян
Більше про роботу менеджера в агентстві, співпрацю з командою і замовником дізнавайтеся на інтенсиві «Менеджмент дизайну цифрових продуктів».

Текст: Ані Казарян
Фото: Наталія Азаркіна
Гараж
Сподобалась підбірка?