новини

Студенти Projector розробили SEO-кейс для МЗС

На курсі SEO Beginning замовником курсового проєкту стало Міністерство закордонних справ України. Під кураторством Станіслава Дашевського студенти два місяці проводили аудит та розробляли рекомендації для офіційного сайту України Ukraine.ua.
Міністерство закордонних справ
«Наша команда по-справжньому вірить у силу партнерств. Уже безліч разів переконалися: у синергії можна створювати дійсно крутий продукт. Особливо це стосується проєктів, де людей єднає місія просувати позитивний імідж України в світі. Знаємо Проджектор як інститут якісної креативної освіти, який розділяє цю важливу місію. На інших курсах студенти вже розробили для МЗС Комунікаційну стратегію просування України як туристичної дестинації, а також айдентику для міжнародної кампанії "Щедрик: магія Різдва". Тепер попрацювали над SEO-аудитом офіційного сайту Ukraine.ua, який розповідає про Україну міжнародній аудиторії 7 мовами».
Ярослав Турбіль
державний експерт зі стратегічних комунікацій МЗС, керівник проєкту Ukraine.ua
До старту роботи над кейсом замовник поділився ключовими даними та очікуваннями. Для цього зібрали основну аналітику та сформулювали цілі та задачі. На брифінг-сесії команда від МЗС познайомилася з групою, обговорила формат роботи і відповіла на запитання студентів. Крім того, розповіли про більш широкий контекст роботи з іміджем України, цифрові проєкти МЗС, історію створення Ukraine.ua.
  «Зазвичай SEO складається с трьох складових: технічна оптимізація, контент та зовнішні посилання. Додатково ми провели підготовчі зідзвони з представником МЗС для виявлення чітких вимог та побажань до аудиту. Це дозволило покращити наш план та приділити більше уваги контентним і технічним аспектам сайту».
  Стас Дашевський
  куратор SEO Beginning
  Майже всі студенти не мали досвіду оптимізації до курсу. На початку куратор ініціював жеребкування для вибору частини аудиту в проєкті. Загалом було 5 частин:

  • технічна оптимізація;
  • пошук можливостей підвищення швидкості сайту;
  • оптимізація контенту на сайті;
  • складання контент-плану;
  • розробка плану покращення профілю посилань.
   «Такий підхід дозволив студентам сконцентруватись та якісно пропрацювати кожну частину аудиту. Усі пункти врахували специфіку сайту, наприклад, план отримання посилань з інших .gov сайтів, що майже неможливо для сайтів інших тематик та ніш. Також важливим був аудит наявного контенту, адже студенти мали враховувати стиль та подачу контенту. Контент-план був найбільшою частиною аудиту, адже про нашу країну можна написати дуже багато, а значить — отримати багато переходів з пошукових систем».
   Стас Дашевський
   куратор SEO Beginning
   «У результаті ми отримали детальну аналітику технічної та контентної складової сайту. Крім того, чіткі рекомендації та креативні ідеї для розвитку офіційного сайту України, збільшення органічного трафіку, кращого user experience, вищих позицій у пошуковиках. Маємо максимально позитивне враження від глибини та деталізації виконаної роботи, а фінальна презентація студентів була чудовою».
   Ярослав Турбіль
   державний експерт зі стратегічних комунікацій МЗС, керівник проєкту Ukraine.ua
   Куратор розповідає, що найбільше йому сподобалася співпраця з Ярославом Турбілем, адже не очікував на таку мінімальну бюрократичність з боку міністерства та максимальну оперативність у відповідях на запити студентів. Наразі всі напрацювання та рекомендації МЗС уже прийняло в роботу.
   «У просуванні позитивному іміджу України в світі МЗС робить велику ставку на цифрові комунікації та діджитал-маркетинг. Для нас важливою подією рік тому — 14 січня 2021 року — стала сама поява офіційного сайту України. Не менш важливою є його якісна робота, постійний розвиток, зручність, видимість для пошуковиків. Дуже раді, що проєкт зрезонував команді Проджектора та студентам курсу з SEO. Завдяки цьому кейсу маємо з десяток нових ідей для реалізації, за що дуже дякуємо».
   Ярослав Турбіль
   державний експерт зі стратегічних комунікацій МЗС, керівник проєкту Ukraine.ua
   Більше дізнатися про курс та заповнити заявку, щоб долучитися до майбутніх проєктів під кураторством Станіслава Дашевського, ви можете на сторінці SEO Beginning.

   Текст: Тоня Чундак
   Фото: Наталія Азаркіна
   Новини
   Сподобалась НОвина?