Гараж

17 інструментів для рекрутерів: добірка куратора IT Recruitment

Найпоширеніший інструмент, з яким працює кожен рекрутер, — Google Sheets. Тут можна завантажувати й опрацьовувати дані, а ще застосовувати фільтри та працювати з аналітикою. Але не таблицями єдиними. Куратор IT Recruitment у Projector Артур Федоренко зібрав 17 корисних тулзів, які позбавлять вас від рутини та допоможуть підвищити продуктивність своєї роботи.

Інструменти сорсингу

1
SalesQL — допомагає знайти електронну пошту чи іншу контактну інформацію людини. Сервіс може працювати як загальна база даних та міні-версія ATS.
2
Kendo Email App — також допомагає знайти імейл, верифікувати його і в окремих випадках збагатити профіль іншими контактними даними.
Раніше у блозі Projector Mag ми готували статтю про талант-сорсерів у ІТ. Про особливості, міфи та потрібні навички для професії розповів лектор та Head of Sourcing у MatcHR Діма Поночовний.

Парсинг даних і масове завантаження контактів

3
Instant Data Scraper — допомагає одним махом вивантажити профілі кандидатів за Boolean search запитом або всередині платформи (LinkedIn, GitHub, dou.ua чи будь-якої іншої).
4
AutoPagerize — прибирає пагінацію сторінок (1, 2, 3… 50) в єдину сторінку (Infinite scroll). Особливо корисний у парі з Instant Data Scraper.
5
Phantombuster — сервіс автоматизації сценаріїв роботи рекрутера. Можна як збагачувати дані, так і відправляти автоматичні запити в друзі, знаходити людей у твіттері тощо. У сервісі є близько сотні готових сценаріїв, як полегшити свою роботу.

Автоматизація листування

6
Snov.io — сервіс відправки імейл-кампаній. Дозволяє налаштувати ланцюжок листів із максимальною персоналізацією, вибрати час і день надсилання листа, створити дерево сценаріїв листів.
7
Email Tracker — розширення, котре покаже, чи відкрила людина лист, скільки разів вона це зробила та чи переходила за посиланням всередині.
8
Dux-Soup — автоматизує LinkedIn-запити в друзі та кілька наступних кроків переписки з кандидатами. Єдиний нюанс: досконало працює, якщо ви пишете повідомлення англійською.

Автоматизація рекрутингового процесу

9
Calendly — сервіс автоматичного вибору вільних слотів для зустрічей. Дозволяє відразу згенерувати посилання в Zoom чи Google Meet, додати подію в календар учасникам та зробити нагадування.
10
Zapier — інструмент, який дозволяє пов'язати на перший погляд непов'язані сервіси та спрощує роботу рекрутера.
11
Recruiter Flow — класична, але потужна сучасна ATS. Порівняно з іншими рішеннями, тут можна якісніше налагодити автоматизацію та процеси під себе за прийнятну ціну. Для студентів свого курсу я надаю знижку 20% на річне користування сервісом.
Якщо цінність згаданих інструментів викликає у вас запитання, рекомендуємо прочитати статтю «Розвиток рекрутера в професії: про що треба знати джунам і практикам». Тут куратор розповідає про необхідні навички в роботі та ділиться порадами, як початківцю покращувати свою експертизу.

Таск і контент менеджмент

12
Notion — альтернатива блокноту, куди ви можете вносити нотатки, створювати таблиці та завантажувати будь-які файли.
13
ClickUp — таск-менеджер для будь-якого виду задач. Максимально зручний, простий і дозволяє налаштувати функціонал для своїх потреб.
14
Miro — сервіс для візуалізації, структурування ідей та пошуку рішень. Один із найпопулярніших шаблонів — ментальна карта (mind map). Допоможе структурувати карту пошуку та загалом роботу з вакансією.

Кілька додаткових інструментів

15
Canva — конструктор різноманітних віжуалів. З величезною кількістю шаблонів ви підготуєте зображення для посту чи презентації хоч за 10 хвилин.
16
Auto Tab Discard (та розширення-аналоги) — відправляє в режим сну неактивні вкладки, тож звільняє операційну пам'ять комп'ютера і дозволяє йому працювати швидше.
17
Grammarly — граматична перевірка текстів. Один із найкращих і найкорисніших сервісів, якщо в роботі ви користуєтеся англійською.
Випробувати ці й інші інструменти та дізнатися про всі складові рекрутингового процесу ви зможете на курсі IT Recruitment. А знайти вакансію мрії, щоб отримати справжній досвід — у телеграм-каналі HR & Рекрутинг Цех.

Текст: Артур Федоренко
Фото: Наталія Азаркіна
Гараж
Сподобалась стаття?