Гараж
Present perfect:
як презентувати випускний дизайн-проєкт

У Проджекторі існує закритий клуб для випускників та студентів курсів з графічного дизайну. І поки студенти готуються до своїх перших презентацій, випускники вже пройшли через захисти, презентації, правки й критику. І з готовністю відповіли на найпоширеніші питання.
«Про що варто обов'язково сказати на захисті? Як це відбувається?
Бо намалювати намалюємо, опис зробимо, презентацію забацаємо. Але тут ще треба усно якось його захистити. І саме тут в мене починається паніка».

Ми зібрали відповіді випускників і підготували рятувальне коло перед презентацією курсового чи випускного проєкту.
Не потрібно:

— довгих вступів,
— розповідей про життя, не пов'язаних із дизайном,
— називати візитки «візитками», а мерч «мерчем»,
— говорити «Я дуже хвилююся, тому…»,
— дуже швидко гортати слайди,
— тупити дуже довго на одному слайді

Що краще зробити:

— підготувати розповідь заздалегідь (обов'язково),
— зв'язати всю презентацію в одну історію,
— вирішити, яка центральна ідея вашої презентації, і навколо неї будувати розповідь,
— презентація повинна гармонійно продовжуватися, не перескакувати з думки на думку,
— жартуйте, якщо вмієте, це добре, але без «комік Сансів»,
— будьте собою, не партеся, хто що подумає,
— виберіть одного глядача у залі й розповідайте ВСЮ історію йому, інколи переводячи очі по сторонах (я серйозно)

Варіанти центральної ідеї:

— вигадуєш прикольну фразу і потім юзаєш її по-різному. «Насправді я найнята актриса і зараз буду зображати дизайнерку»,
— або «Наприкінці презентації я поставлю вам питання на уважність, тому слухайте»,
— або вигадуєш історію, що посперечалася, що Продж не зможе зробити з тебе дизайнера.

В цілому, вигадуєш свою ідею, навколо неї будуєш розповідь і можливо жартуєш.

Випускник «Айдентики»
Не партесь і розповідайте, як вмієте і як зручно. Це не конкурс ораторського мистецтва й облажатися на виступі неможливою. Пройшов три курси й не бачив жодного поганого виступу, навіть у тих, хто дуже хвилювався.

Випускник «Шрифтового логотипа», «Айдентики» та «Основ фронтенду»
1. Подивіться перед цим 1-2 серію «Друзів», обов'язково українською, зверніть увагу на акторську гру всіх героїв (поки що в моєму списку місце найгеніальнішого героя серіалу посідає Рос, але всі по-своєму круті!).

2. Ок, глянули серію, трохи відволіклись і набрались енергії.

3. А тепер просто будьте собою, будьте щирими й чесними. Ви і так в захваті від курсу та того, що з вами трапилось. Тож розкажіть про це з відповідним захватом.

Випускник «Айдентики»
Графічний дизайн — це прекрасно та ідеально у будь-якій формі захисту. Три тижні тому я захищалася на курсу по веб-дизайну. Попри те, що я його обожнюю, сказати, чому я зробила сайт саме так, чому така типографіка — це був ще той челендж, бо просто констатувати факти «ну, тут зручний інтерфейс», «ну, це читабельно», «а тут у мене була творча криза і куратор порадив подумати в такому напрямку» звучить не дуже.

Коли розробляєш лого, там інша історія, ти все одно вкладаєш свій глибокий (або не дуже) задум. Там є очевидна ідея — коли захищаєш, спробуй розкрутити її. Розкажи про це, тільки не довго, не забувай, що є інші студенти, яким треба захищатися. Тому, якщо боїшся затупити й говорити без підготовки, краще всього виписати те, що хочеш сказати, і проговорити це вголос. Це реально допомагає. Щоб не затупити під час виступу, можеш на слайд винести пунктами ідею лого буквально 2-4 слова / словосполучення (тільки не суцільним шматком тексту, це табу для всіх презентацій і виступів). Подивися минулі випуски. Там точно є люди, які захищалися і в онлайн-формі, й наживо.

У висновку згадай, що тебе надихнуло на таке рішення, випиши свій виступ, проговори його, не забувай про час. І навіть якщо щось піде не так, палицями не будуть бити, а навпаки всіляко допоможуть.

Випускниця шести курсів
Порада щодо оформлення. Не використовуйте гіфки просто так, для перебивки між слайдами. Якщо хочеться вставити, знайдіть зв'язок із вашою розповіддю, а не просто заповнюйте слайд рандомною графікою.

Згадайте сервант своєї бабусі, де і серветочка в'язана, і яєчко «фаберже», і сервіз у формі рибок, і сувенір-мушля «Ялта 2002» — ваша преза не може так виглядати. Простота — ваш друг, особливо якщо ви випускаєтеся з базового курсу.

Випускниця «Шрифтового логотипа», «Айдентики» та «Графічного дизайну»
Гараж
Сподобалась стаття?