Гараж

5 помилок при наймі дизайнерів від куратора Design Team Management

Пошук правильних людей для команди — це та частина роботи менеджера, яка дасть максимальний ефект у майбутньому. Але й на етапі найму виникають помилки. Як їх уникати, пояснює Іван Роговченко, Chief Design Officer у Techiia holding, CBDO senseit.solutions та куратор курсу Design Team Management.
куратор Іван Роговченко

Кейс 1. Взяли людину з протилежним майндсетом

Дизайнер може мати сильні скіли, але в роботі проявити протилежні для команди цінності, тип мислення, підходи. Через це команда і спільний результат слабшають, бо час і сили йдуть на з'ясування відносин та вирішення конфліктів.

Дуже важливо врахувати особливості команди, яка вже працює. Коли на початку ми керуємо кількома дизайнерами, організувати роботу не так складно: вони ростуть та вчаться одне в одного. Щоразу з розширенням команди нові люди повинні стати усередненим варіантом наявних. Інакше доводиться прощатися, щоб позбутись розбіжностей і припинити конфлікти.

Кейс 2. Дизайнер не захоплений сферою

Щоб робота була продуктивною, людині має подобатись з ким, над чим і навіть для кого вона працює. Якщо мотивують гроші — рано чи пізно ваші шляхи розійдуться. Так, в один проєкт із кіберспорту ми найняли чудового спеціаліста; спочатку робота здавалась йому цікавою, але досить швидко виявилось інакше. Не можна звинувачувати цього дизайнера, адже з'ясувати все потрібно було при відборі.

Зі свого боку ми витратили час на найм, онбордінг, у результаті — на звільнення та пошук нової людини. Остання знову проходить відбір і починає роботу з напрацьованими матеріалами, далі впроваджує власні. З іншого боку, якби ми залишили першого кандидата, він швидко втратив би інтерес, став токсичним для колективу, а компанія не дочекалася б інсайтів та цікавих рішень.

Кейс 3. Емоції при знайомстві визначили результат

Узимку 2018-го ми інтенсивно набирали людей — щомісяця було 20, інколи й 30 нових спеціалістів. Через це бракувало часу і сил на співбесіди. Інколи ми сідали за розмову і швидко виникала симпатія — завдяки спільним поглядам, близькому колу знайомств. Це вселяло впевненість, що людина підходить, тому інші аргументи слабшали. Як результат, дизайн цього фахівця не зовсім підходив до наших задач.

Запобігти впливу емоцій найкраще кількома етапами відбору: коли співбесідує HR, тімлід, верхні рівні керівництва, продакт-менеджер (якщо відбір у продуктову команду). Так, наприкінці на рішення про найм впливає оцінка 4-6 людей. Ще важливо залучити hiring lead — людину, яка працюватиме в конкретній команді з новим кандидатом.

Ми не застосовуємо підходи, як в інших компаніях, але наша методика дозволяє перевірити кандидата з різних сторін. Також створили спеціальні анкети для скринінгів, які використовуємо перед співбесідами. Так з'ясовуємо хард скіли кандидата, а софт скіли перевіряємо вже в декілька етапів співбесіди. Це рішення дозволило нам залишити ті масові прийоми та в результаті звільнення у минулому.


Кейс 4. Кандидат продав себе кращим, ніж виявився насправді

Я мав випадок, коли дизайнер прийшов із мого нетворкінгу в Facebook. Він знав поверхово багато інструментів і підходів та був готовий стартувати якнайшвидше. У процесі я побачив, що дизайнер допускає багато помилок у деталях. Схоже на синдром самозванця з точністю до навпаки: людина вміє добре розмовляти, презентабельно виглядати, а роботи середнього рівня подавати як висококласні.

Важливо пам'ятати про концепцію T-shaped спеціалістів: коли практичні навички стають стержнем для роботи, а знання з різних дисциплін — розробки, маркетингу, економіки, бізнесу — горизонтальним вектором, який підсилює вертикальну вісь. Якщо дизайнер багато прочитав, але не відпрацював навички (умовно кажучи, не закрив 15 проєктів із веб-сервісами), він ніколи не працюватиме якісно. Справді, гравці широкого профілю інколи також корисні, але враховувати очікування слід ще при пошуку кандидата.

Кейс 5. Не пояснили конкретні задачі в проєкті

Коли ми визначили, хто для нас «правильна людина», важливо узгодити і задачі для її роботи. Так, дизайнер може зовсім не підійти для наших поточних тасків. Конкретно у нас були прецеденти, коли ми перевчали людей: наприклад, вони виявлялись не готові до божевільного темпу роботи та швидкої видачі результату. Це були класні спеціалісти, тому ми намагались їх розвинути.

Колись Ксенія Бабанькова, тепер артдиректорка WePlay! Esports, на початку роботи з нами не вірила, що за 2-3 тижні можна випускати брендинги й айдентики. Зараз вона сама пропагує таку динаміку в роботі. Це історія про те, що дуже важливо окреслити для людини її майбутні задачі, прописати у вакансії проєкти, якими вона буде займатись та терміни їхнього виконання. Чи готові ви виділяти час на такий апгрейд фахівця і чи впорається він сам, важливо також розгледіти при прийомі.
Більше помилок при створенні команди Іван розбере та пропрацює зі студентами на курсі Design Team Management.

Фото: Наталія Азаркіна
Гараж
Сподобалась стаття?