У мене не було мрії дитинства, ким хочу стати. Я до останнього не знала, куди вступати, й врешті за підказкою батьків обрала ландшафтну архітектуру. Мені подобалася творчість, я люблю вигадувати та створювати щось нове, а ще закінчила художню школу і непогано малювала. Тоді все склалося.
Уже на першому курсі я зрозуміла, що це не моя професія. Гуманітарні, непрофільні предмети були улюбленими, а от технічні, як нарисна геометрія, будівельна фізика, гідрологія, ніяк не вдавалися. Протягом усього навчання я думала перейти на соціокультурний менеджмент. Але так і не наважилась. Синдром «правильної дівчинки» говорив: треба довчитись. Можливо, якби тоді таки покинула навчання, зараз цього інтерв'ю й не було б. Отже, все завжди стається саме тоді, коли потрібно.
У студентські роки я почала організовувати події. Скоро це стало моєю основною роботою, тож я жодного дня не працювала за спеціальністю. Хоча один мій архітектурний проєкт втілився — альтанка у дворі батьківського дому. Попри все, моя освіта є корисною вже в теперішній роботі: я можу спілкуватися однією мовою з дизайнерами, розумію композицію, знаю графічні редактори. Це полегшує комунікацію і спрощує шлях від ідеї до реалізації проєкту.
За що я залишилася вдячна університету — це був досвід перших кроків у доросле життя. Але думок повернутися до ландшафтної архітектури не було ніколи. Думаю, є велика різниця між тим, коли ти свідомо приймаєш рішення змінити професію, зважуєш усі за і проти, та пошуки себе в юності, коли на вибір більше впливають рідні чи суспільство.