досвід

Від виробника ПЗ до простору сексуальних знань: проєкти випускників Strategic Marketing

Серед студентів курсу Strategic Marketing Наді Перевізник— люди з найрізноманітніших сфер, з різним досвідом та освітою у маркетингу, але зі спільною мотивацією: впорядкувати знання та отримати нові уявлення про розвиток своєї справи. Для блогу Projector випускники кількох наборів розповіли більше про свої компанії та проєкти, а також пояснили, чому вирішили зануритись у маркетинг та що корисного дало їм навчання.
студентки працюють над схемою

Простір сексуальних знань LOVESPACE

За допомогою простору LOVESPACE ми намагаємось нормалізувати секс в Україні. Наразі єдині працюємо в такому форматі: продаємо секс-іграшки, організовуємо лекторій, до карантину проводили й регулярні івенти з запрошеними і власними спікерами. У певний момент разом із засновником простору вирішили, що настав час повчитися.

Ми хотіли сформувати загальне розуміння про маркетинг у працюючу схему, розібратися в інструментах і застосувати їх у власній роботі. Крім того, було бажання навчитися працювати з маркетологом максимально ефективно та виставляти для нього задачі з розумінням усіх процесів.

Попрактикуватись мені вдалося ще під час навчання: ми відразу впроваджували активності в роботі, випробовували гіпотези в «польових умовах». За допомогою цього зрозуміли, що маркетинг — перманентна штука в будь-якому бізнесі, її неможливо реалізувати раз і назавжди. З'явилось остаточне розуміння, що задачі бувають різних масштабів, всі повинні бути опрацьовані за схемою, а кожна така схема — унікальна (хай і бувають схожі).

Головне у всьому процесі — відповідати потребам та вирішувати поставлену задачу. Це наче підбирати розмір презерватива: на перший погляд можна взяти будь-який, але якщо помилилися з розміром — максимального комфорту не отримати. Так і в маркетингу: шляхи вирішення мають відповідати поставленій задачі, ефективність якої потрібно вміти виміряти. Найважливіше ж, що одноразові активності не приносять жодних результатів, якими б геніальними не були.

На курсі мені захотілося знову вчитися новому та реалізовувати знання максимально системно. У маркетингу майже як у сексі: вже з першого разу можна зробити все правильно, але часом чомусь не все працює; варто попрацювати над помилками, проаналізувати і пробувати далі. Головне відкриття в тому, що маркетинг — не магія, доступна обраним, а системна робота, яка не працює без конкретних складових.

директорка

Виробник програмного забезпечення FotoWare

Загалом FotoWare займається створенням програмного забезпечення DAM (Digital Asset Management), якими можуть користуватися будь-які організації чи компанії. Ми намагаємося допомагати клієнтам краще взаємодіяти з їхнім контентом та безпечно зберігати файли. Наприклад, співпрацюємо з Гамбургзькою поліцією й водночас із Financial Times. Загалом компанії вже 25 років і за весь цей час вона змогла підлаштовуватися під технологічний ринок, який дуже швидко змінюється.

На посаді маркетинг-координаторки я працюю більше року. Однак у березні в мене змінюється назва посади і дещо обов'язки — я стану Customer Relationship Management Marketing Coordinator. Тож на курсі вирішила пропрацювати не проєктні болі, а загальні. Так, я маю диплом з напрямку «Реклама та зв'язки з громадськістю», але ніколи за спеціальністю не працювала, принаймні в Україні. Коли закінчила університет, була журналісткою, редакторкою, продюсеркою креативних проєктів, але не маркетологинею. У Норвегії ж за візовими правилами отримати робочу візу можна тільки, якщо влаштуватися на роботу, яка відповідає диплому. Так я отримала дозвіл, але — це вперше, коли працювала за спеціальністю. Тоді зрозуміла, що в моєму освітньому бекграунді є серйозні пробіли.

Звісно, я виконую свої обов'язки добре завдяки досвіду з попередніх місць роботи, хай і не цілком дотичних до маркетингу. Плюс, допомагає вміння і (що навіть важливіше) бажання швидко розбиратися і навчатися новому. Але тим не менш, хотілося оновити та систематизувати базові знання, які я мала б отримати в університеті, де натомість вивчала 50 відтінків фонетики і фізкультуру. Уже під кураторством Наді пригадала те, що вже вивчала (типу теорії 4P), дізналась нове (наприклад, бюджетування) та змогла вибудувати кльову базову систему, завдяки якій бачу, що мені цікаво та куди хочу рухатися в професійному розвитку.

Окремо хочу відмітити кураторку, яка не тільки супер цікаво розповідає, а й надихає тим, як горить своєю справою. Крім того, якість записів Проджектора разюче покращилася і я дійсно чекала кожної лекції. Мені було цікаво і це відчуття — те, чого бракувало 4 роки в універі. Тому на своєму прикладі можу сказати, що курс підходить як новачкам, які тільки заглиблюються у маркетинг, так і людям з досвідом типу мене.

маркетинг-координаторка
Раніше ми ділилися інтерв'ю з кураторкою Надею Перевізник. У статті для Projector Mag вона розповіла, чому називає себе спеціалісткою зі зв'язків із реальністю та що думає про сучасний український маркетинг.
маркери і стікери на робочому столі

Веганський ресторан OM NOM NOM

OM NOM NOM став першим веган-кафе у Львові. За три роки він сформував мережу з трьох закладів, один з яких є найбільшим веганським закладом в Україні, та ще один має унікальну концепцію і розміщений усередині ІТ-компанії. Наша місія — показати, що веганська їжа теж може бути смачною, різноманітною та не складається лише з броколі та зелені. Ми слідуємо принципу vegan for no vegan, просуваючи рослинну кухню для всіх: наші відвідувачі й ті, хто вживає м'ясо і продукти тваринного походження. Тому нікого не засуджуємо та не нав'язуємо власні переконання.

Я працюю в SMM 4 роки, переважно з проєктами у сфері HoReCa. Зараз вирішила розвиватися та рухатися в напрямку більш класичного маркетингу. У команді з маркетингу нашого закладу всього одна людина — і це я. Починала виключно як SMM-менеджерка, але з часом зона відповідальності на проєкті розширювалася: тепер займаюсь усією комунікацією та діджитал-маркетингом.

Повчитись я хотіла, щоб впевнитись у правильності своєї роботи, структурувати знання, розібратися із маркетингом загалом, а не тільки діджитал-напрямком. Я завжди детально обираю курси, які купую, і Надя дуже сподобалась мені як кураторка. Крім того, у неї класний досвід роботи в ресторанній сфері, що мене найбільше зацікавило.

Усі мої очікування справдились і курсом я залишилась дуже задоволена. Перед цим у мене було сильне емоційне вигорання через велику кількість роботи, а курс дуже змотивував, надихнув та реально поскладав по поличкам усі знання. Оскільки я закінчила навчання у листопаді, то змогла також грамотно прописати стратегію на час другого локдауну — за нею і працюємо сьогодні.

маркетологиня

Архітектурна онлайн-платформа Archilife

Мета нашої платформи — посприяти у розвитку молодим спеціалістам в архітектурі й урбаністиці. На момент створення проєкту ми з командою самі були студентами і дуже добре знали про болі студента-архітектора. У певний момент вийшли на рівень співпраці з топовими українськими архітекторами, тож спонтанно розвиватися стало проблематично. Крім того, наш основний проєкт — офлайнові лекції від практиків — зупинився через карантин. Потрібно було зрозуміти, яким бачимо проєкт далі й як рухатися до потрібної мети. Для цього потрібна була чітка стратегія, навчитися складати яку я й вирішив на курсі.

Найперше, курс допоміг реанімувати соцмережі, які раніше були просто майданчиком для анонсів офлайну. Наприклад, аудиторія Instagram-сторінки після мого випуску збільшилась удвічі. Оскільки в нас була мета масштабуватися на інші міста, курсова робота дозволила сформулювати бачення на певний період щодо розвитку. Так, ми успішно відкрили філію в місті Дніпро. Зрештою, коли я створив маркетингову стратегію, стало зрозуміло, що і як робити. За це велика дяка Наді й менеджерам, адже матеріал та лекції були класно систематизовані. Книги, посилання, шаблони — усім цим користуюся у роботі.

Зараз розроблена на курсі маркетингова стратегія — основний документ, який регламентує роботу команди. Ми запустили проєкти замість офлайнового #ArchFriday, який повернеться із закінченням карантину: #ArchiBuddies (публікуємо партнерські рубрики від українських ініціатив в галузі урбаністики в Україні), #ArchilifeLive (щотижня знайомимо з урбан-ініціативами за допомогою стрім-розмов на актуальні теми) та #ArchiChance (публікуємо проєкти студентів чи молодих архітекторів для отримання фідбеку ком'юніті). Тому можу сказати, що зі здобутими знаннями успішно пережили перший квартал і навіть перевиконали свої задуми.
хлопець прописує стратегію на аркуші

ІТ-компанія Django Stars

Моя компанія Django Stars надає послуги software consultancy, розробляє продукти для клієнтів, пропонує ефективні технічні рішення для розвитку бізнесу. В основному працюємо з фінтехом, але маємо експертизу в багатьох сферах. Нас часто плутають з аутсорсом і в цьому головний челендж: на відміну від таких компаній ми заглиблюємось у бізнес-процеси клієнта і разом шукаємо рішення під наявні запити. Тобто позиціонуємо себе як технічного партнера клієнта. Нам необхідно розуміти, яку повинні мати цінність продукти клієнта та які проблеми користувачів він хоче вирішити. Уже так розробляємо рішення, котре відповідатиме цілям клієнта і запитам користувачів.

Особисто я у компанії займаюся контент-маркетингом. Займаю позицію редакторки, але якщо раніше відповідала тільки за підготовку статей, то зараз на мені — контент-стратегія, контент-план, робота з медіа та контрибуторами. За всі обов'язки взялася ще до курсу, який проходила, власне, у листопаді минулого року.

Коли я розпочала навчання, то очікувала системності: упорядкувати знання і зрозуміти, що ще не знаю для ефективної роботи. Крім того, хотіла підсилити правильне сприйняття наявних обов'язків. Мої очікування виправдалися: саме структурованість допомогла врешті зібрати ідеї і нариси контент-стратегії докупи і створити план розвитку.

Я давно розуміла, що контент у межах блогу з його не надто активною дистрибуцією не відпрацьовує так, як міг би. У результаті ми дійшли згоди, що слід активніше працювати з каналами дистрибуції, форматами контенту та медіаресурсами. Тому цінними для мене виявилися саме поради щодо векторів розвитку.

контент-маркетологиня

Агенція MUKOVOZ

Паралельно з навчанням я займався управлінням творчою командою агенції та роботою над клієнтськими проєктами. Власне кажучи, це було навчання без відриву від виробництва. На сам курс ми прийшли разом з колегою, адже розуміємо важливість цієї дисципліни для розвитку бізнесу — як клієнтського, так і нашого власного. Раніше ми були сфокусовані на креативних послугах, як брендинг, веб, промо-кампанії, то зараз розуміємо, як усі маркетингові інструменти складаються в одну, дійсно ефективну маркетингову систему. Це дозволяє будь-якому бізнесу відчути себе краще та працювати ефективніше на конкурентному ринку.

До навчання на курсі маркетингу наша агенція спеціалізувалась на роботі з компаніями аграрного сектору. Але зрозуміли, що потенціал команди виходить за межі цієї, нехай і важливої, але все ж таки ніші. Наразі ми змінили позиціонування і тепер MUKOVOZ.AGENCY — це системний маркетинг та креатив. Фокусуємося на комплексі послуг від розробки маркетингової стратегії до промоції бренду для збільшення ефективності бізнесу наших клієнтів з різних галузей та секторів ринку.

Головним моїм запитом до курсу було дізнатися, як працює маркетингова система. В агенції ми зрозуміли, що маркетинг — недооцінений інструмент розвитку справи майже в кожній галузі економіки. Адже більшість компаній міркують «касовим методом» та «конкурентною ціною», що веде до реально низьких показників рентабельності. Якщо ж задіяти системний маркетинг, запровадити та налаштувати в компанії основу маркетингу, а саме маркет-мікс 4P (продукт, ціна, продажі, промоція), та підсилити це креативом і цікавим промо, результат може здивувати найбільш прискіпливих скептиків.

Ми прийшли саме за цими знаннями, отримали їх і — почали з себе. Власне, весь матеріал курсу був гідним до негайного вжитку. Головне ж завдання зараз — робити це системно, бо дисципліна здатна конкурувати з великим бюджетами на рекламу та показувати надихаючі результати для бізнесу.

співзасновник, керівник, креативний директор
дівчина прописує ідеї на ватмані

Бренд TSE TOBI

Я йшла на курс з метою розширити лінійку своїх продуктів, і шукала можливість зробити це найбільш ефективно. Головна проблема мого бізнесу — сезонність. Наш основний продукт — відривний календар. І я хочу розширюватися свідомо — не продавати лише заради продажів і не перетворюватися у магазин канцелярії. І в цьому питанні експертиза Наді мені дуже допомогла.

Раніше було як: вранці запуск, ввечері пишеш дизайнеру, що потрібна картинка, вранці пишеш таргетологу, що картинка є і можна запускатися. Так більше не буде: тепер я працюю лише з довготривалими стратегіями. Надя відзначила мою курсову і це дуже круте відчуття, коли розумієш, що твій дипломний проєкт не тільки допомагає бренду, але і знаходить відгук у професіонала.

Тепер я відчуваю, що я можу закривати набагато більше маркетингових задач. Мені цікаво бути маркетологом власного проєкту, експериментувати й впроваджувати свої ідеї в життя.

Коли я йшла на курс, то паралельно читала про «Фіолетову корову» Сета Годіна. Поради в цій книжці, як на мене, ну дуже очевидні. Коли я побачила цю книгу у списку, який нам дала Надя, то сказала щось на кшталт: «Досить фіолетових корів, хочеться хард скілів». Це був такий крик душі. До курсу мені точно не вистачало конструктиву, бо хотілося рахувати бюджети та прораховувати ефективність. І курс абсолютно точно це мені дав.

співвласниця бренду
Повне інтерв'ю з Іриною ви можете прочитати у нашому блозі Projector Mag. Тут вона розповідає детальніше, чому боялася онлайну та яким був процес навчання.
Допомогти своєму бренду, проєкту чи компанії впоратись із маркетинговими викликами, систематизувати свої знання та навчитися створювати ефективну стратегію можна на курсі Strategic Marketing. А знайти роботу мрії, щоб реалізувати себе у професії, — у телеграм-каналі з вакансіями Advertising Цех.

Текст: Тоня Чундак
Фото: Наталія Азаркіна
Courses
Сподобалась стаття?