КЕЙСИ

Jooble & Projector: історія дворазової співпраці на курсі IT Recruitment

На першому наборі IT Recruitment замовником стала компанія Jooble. Повний цикл рекрутингу від студентів, практичні рекомендації для клієнта, восьмеро випускників-рекрутерів і — з брифом на фінальний проєкт нового набору так само звертається Jooble. Розповідаємо, якою була співпраця та що корисного змогли отримати всі учасники.

Як почалася співпраця з Jooble

Стати замовником компанії запропонував куратор Артур Федоренко. Він особисто був знайомий із командою, а також добре розумів процеси і культуру всередині Jooble. За його словами, ця компанія дає приклад злагодженого процесу рекрутингу, за яким можна навчати студентів.
Марина Демченко
Аліса Лаговська
Recruitment Lead у Jooble
Ми хотіли поділитись своїм досвідом, розповісти про рекрутингові процеси в нашій компанії та показати студентам реальні кейси. Для мене ця ідея стала неймовірно цікавою, бо я підтримую експерименти. А ще обожнюю сферу рекрутингу і хотіла б загалом підвищувати її якість на ринку.
Особливість курсу з рекрутингу в Projector в тому, що студенти можуть отримати не тільки теоретичні знання, а одразу на практиці попрацювати з реальною компанією і вакансією. Це й найбільш привабило замовника. Так, перед студентами першого й другого набору постало завдання — паралельно з лекціями куратора пройти шлях від прийняття заявки до презентації фінального курсового проєкту.

Серед студентів опинилися спеціалісти з різним бекграундом. Хтось вирішив світчнутися у професію, дехто прийшов навчатися для підсилення скілів.
дівчина на фоні постеру
Ната Михайлова
студентка курсу
До курсу я займалась закупівлями та експлуатацією комерційної нерухомості, мала досвід побудови процесів та команди. Та попри те, що часто контактувала з людьми, наприклад, для укладання контрактів, спілкування було дуже поверхневим. У новій професії я бачила можливість краще розібратися в інших та у собі, звичайно ж.
Олександра Якових
студентка курсу, рекрутерка в White Sales
Задовго до курсу я теж мала чимало запитань до самої себе: хто я і ким хочу бути. Найкращим способом на них відповісти стала допомога іншим. Наприклад, із кимось зі знайомих складали резюме, комусь я допомагала з профорієнтацією. Якось навіть підшукала другові вакансію в компанії, де той у результаті працює вже кілька років.

Я доволі довго займалася адміністративною роботою. Коли працювала фронтдеск-менеджеркою, то мала позмінний графік і вирішила знайти додаткову роботу. Так я стала сорсеркою в проєкті Артура, що виявилося не зовсім тим, чим я би хотіла займатися. Коли ж після пошуків отримала вакансію рекрутерки в консалтинговій компанії з продажів, одразу вирішила йти на курс.

Олександра Якових
студентка курсу, рекрутерка в Yalantis
До Проджектора я рік працювала рекрутеркою. Але згодом відчула, що зростаю дуже повільно, та тільки у напрямках, з якими стикаюсь на реальних кейсах. Від цього не кращали мої результати в роботі. За допомогою я звернулася до команди, яка й порекомендувала інститут. Крім того, нещодавно ми почали співпрацю із рекрутеркою-випускницею курсів, яка ділилася крутими відгуками. Разом із іншою колегою ми вирішили також стати студентками.

Як тривала робота над кейсом

На першому наборі студенти взяли в роботу ІТ-вакансію DevOps. На другому працювали з кандидатами на посаду .NET Developer-а. Усі завдання врешті мали відтворити повний цикл рекрутингу в реальному житті. А ось із яких етапів складалася робота над проєктами:

  • складання опису профілю кандидата;
  • розробка карти пошуку;
  • планування бюджету на вакансію;
  • створення опису вакансії під профіль кандидата;
  • побудова лендингу вакансії для подальших маркетингових активностей;
  • сорсинг кандидатів;
  • скринінг кандидатів;
  • аутріч кандидатів та робота із запереченнями;
  • визначення інструментів оцінки та застосування їх на інтерв'ю;
  • оцінка кандидатів;
  • налаштування й автоматизація комунікації з кандидатами та всього циклу рекрутингу;
  • підготовка фейсбук-реклами для вакансії;
  • робота з метриками та аналітикою.

Для всіх завдань студенти отримали дані та вже проведену аналітику від замовника. Також дістали доступ до записів інтерв'ю, які раніше проводили рекрутери в Jooble. Усіх студентів розділили на невеликі групи, де кожен відповідав за свою частину пошуку.
дівчата з резюме
Олена Крутоголов
студентка курсу, рекрутерка в White Sales
Ми склали заявку на вакансію за результатами зустрічі з Алісою. Прописали деталі щодо портрету і визначили, де будемо шукати людей. Далі займалися сорсингом і писали самим претендентам. Урешті кандидатів, готових поспілкуватись із Jooble, передавали рекрутерам компанії.
Ната Михайлова
студентка курсу
Я займалась сорсингом і на реальному прикладі відчула складність роботи з великою кількістю інформації. Врешті зрозуміла, на що одразу звертати увагу, щоб полегшити і прискорити роботу на наступних етапах. На прикладі студенток, які займались аутрічем, я побачила, про яку конверсію можна говорити і чому не варто економити час на перших етапах побудови воронки.

Хоча на момент роботи з кейсом основні принципи та покрокові алгоритми ми вже відпрацювали на домашніх завданнях, кейс допоміг по-іншому на них поглянути: вибудувати логічну структуру між окремими блоками, зрозуміти зв'язки, мету та цінність кожного етапу.
Як розповідає Марія, серед її особистих інсайтів з кейсу стала важливість спільних цінностей у команді. Про власні цінності Jooble і говорив зі студентами, і ділиться ними в медіа, і враховує їх при відборі кандидатів. Адже технічні навички можна пропрацювати, але ціннісно підходящу людину знайти непросто.

Результати кейсів Projector & Jooble

Представниця Jooble розповідає, що кожна робота на курсі стала унікальною. Деякі ідеї можна вже застосовувати. Наприклад, замовник отримав креативні описи вакансій і листи кандидатам, якісно пропрацьовані лендинги, та реальних кандидатів.
Олена Крутоголов
Ангеліна Середова
студентка курсу, рекрутерка в Yalantis
Коли я готувала завдання, то уявляла нас рекрутинговим агентством, до якого звернувся клієнт, а ми як команда спеціалістів розробляли стратегію найму найкращих фахівців. Також, оскільки я працювала лише в одній компанії та хіба що уявляла роботу інших, було цікаво дізнатись про рекрутинговий цикл у продукті. На курсі я прокачалась у складанні портрету кандидата та інших процесах, які допоможуть у роботі. Зрештою, розгорнутий фідбек для кожного став дуже цінним.
Марина Демченко
Recruitment Lead у Jooble
Співпраця Projector і Jooble стала неймовірно крутим досвідом. Для нас це можливість отримати допомогу в щоденній роботі, розвинути бренд працедавця і, звісно ж, вплинути на освіченість на ринку рекрутингу. Дуже приємно й отримувати позитивні відгуки студентів та розуміти, що ми допомогли їм у розвитку, а далі будемо стежити за прогресом і відчувати гордість.
Як розповідає Ірина, після курсу їй одразу вдалося знайти роботу. За її словами, попереду ще чимало часу на розбір специфіки окремих вакансій, але алгоритм з курсу став базою для її розвитку в професії. Іншій же студентці Ангеліні вдалося отримати інсайти для власної компанії. Успішним результатом навчання вона вважатиме стабільний найм спеціалістів від мідл рівня, якісніші інтерв'ю та роботу з запереченнями, а також продуманий підхід до всіх етапів відбору.
Марина Демченко
студентка курсу, рекрутерка в White Sales
Зараз я вже півроку в професії. Я б хотіла відточувати навички, прокачати продуктивність і позбутися суб'єктивності, наскільки можливо — адже рекрутери впливають на долю людей. Робота є великою частиною нашого життя й наскільки швидко ти знайдеш своє заняття і компанію, залежатиме і твій фізичний та ментальний стан. Зараз я б хотіла розвиватись у рекрутингу так, щоб бути корисною для людей. Професія рекрутингу саме про користь для інших, але водночас — про віднаходження на цьому шляху й точок росту для себе.
Куратор Артур Федоренко переконаний, що велику частину компетенцій сучасного рекрутера студентам вдалося розвинути. Далі ж — справа за практикою.
Марина Демченко
куратор IT Recruitment
Найбільше я тішуся відгукам студентів. Вони після закінчення курсу навіть особисто дякують, що вдалося прокачатися в рекрутингу й за короткий термін зробили великий крок уперед. Випускники вже знайшли роботу, закрили перші вакансії, отримали позитивний фідбек від керівників. Як на мене, це головне, що має давати курс: допомогу працювати щодня краще, швидше, ефективніше. Пишаюся, що тепер їм це під силу.
Новим замовником на курсі тепер стане компанія Readdle. Дізнатися більше про програму та інші деталі, щоб стати студентом та опанувати сучасну професію рекрутера, ви можете на сторінці курсу IT Recruitment.

Текст: Тоня Чундак
Фото: Наталія Азаркіна
Локація: головний офіс Jooble у Києві
Courses
Сподобалась стаття?