Події роману відбуваються у Польщі напередодні Другої світової. Крім того, в романі часто згадується сад та різні рослини. Тому колір фону — мілітарно-рослинний зелений. До того ж, у «Вілімовському» постійно обігрується ідея пошуку свого «коріння», батьківщини, ця тема є важливою і для самого автора. Тому корені стали частиною обкладинки. А на корінці (вибачте за каламбур) є маленька «смоква», інжир. Адже дерево і його плоди, згадані у творі — своєрідна метафора.
Однією з найважливіших сюжетних ліній в романі є стосунки між батьком-професором та його «неповноцінним» сином. І загалом присутні багато діалогів між різними героями. Отже, я почала шукати метафору, щоб передати цю «діалогічність», і згадала, що Єрґович часто описує чаювання в саду. Тому образ такого собі «стола перемовин» здався мені доречним. Попри постійну комунікацію, протягом усього читання залишалося відчуття постійного відчуження; ніби всі намагаються зрозуміти один одного і не можуть. Зокрема, батько й син не здатні подолати прірву нерозуміння. Так само і Польща, а згодом і весь світ у цей час, розділені. Саме тому обкладинка розбиває стіл на дві половини.
Чому така «живописна» техніка? По-перше, роман історичний. По-друге, там зображений світ напередодні катастрофи, кризи. Все дуже нестійке, як і розмита фарба, яку легко можна змінити і перетворити на «бруд».