— Яким ти бачиш розвиток веба у найближчі 5 років?
— Мені здається, що багато атрибутів дизайну дуже змінилися цього року, так само дуже зміняться у наступних. Для мене, як і для багатьох з нас, а також для брендів і сайтів, цей рік стане роком глобального перезавантаження. Ми обмірковуємо наші рішення, думки, уявлення про себе і про інших людей, так само і про бренди. Вже сьогодні брендам важко бути нейтральними в політичних і суспільних поглядах, тому що люди лояльні до тих компаній, які відповідають їхнім поглядам і досвіду. Бути справжнім і автентичним ніколи не було важливішим для бренду.
Це змінює багато чого, та в першу чергу те, як бренди представляють себе своїй цільовій аудиторії. Більш того, значно змінилося і уявлення про те, які сайти хороші, а які погані. У той час, коли сайти-портфоліо рябіють паралаксом, відео-фоном і неочікуваними рішеннями, користувачі навчилися знову цінувати спокійний, легкий, зрозумілий і доступний дизайн. Дизайн, у якому великі і зрозумілі кнопки, немає шумних каруселей чи відео, яке запускається автоматично. Дизайн, де всі посилання очевидні і при натисненні на кнопку зрозуміло, що вона натиснута. Отак і повертається значення доступності і юзабіліті. Додамо до цього ще турботу про приватність особистої інформації, і сайти отримують зовсім інше забарвлення. Мушу сказати, що я дуже радію тому, яким стане інтернет найближчим часом — з швидкими, доступними і зручними сайтами.
З іншого боку, є безумовно і хвиля сайтів, які роблять все абсолютно навпаки, але такі сайти люди найчастіше і закривають швидше інших.
Чи потрібні в цілому сайти, якщо є інстаграм та фейсбук? Думаю так! Поки не видно, щоб сайти щезали. Вони залишаються як важливе доповнення до сторінок на фейсбуці чи до інстаграм-акаунтів, але не замінюють їх.
Так що я з задоволенням чекаю яскравих, цікавих, автентичних, доступних і жвавих сайтів у 2021-2025!