Молоді люди просять поради: «Еміль, як стати дизайнером?» Я не знаю, як ставати дизайнерами. Слухайте, не треба бути дизайнерами, навіщо вам це потрібно? Будьте щасливими людьми (жартую, звичайно).
Один з мінусів — буває так, що зробиш все круто, а клієнт багато чого змінює. І ти такий — так, ніде не буду говорити що це зробив я, тільки б ніхто не дізнався.
Треба розуміти, що ми робимо дизайн не для «себе улюбленого», не для клієнта, не для його мами, не для своєї бабусі і не для сусідського собаки. Ми працюємо на кінцевого споживача — цільової аудиторії клієнта. І наші смаки можуть не співпадати зі смаками цих людей.
Був період, коли я робив повний відстій. Досі за це соромно. Але є таке поняття як «прогибаться под изменчивый мир». Розумів, що логотип із псевдо 3D, завитками і золотом — це відверте Г. Але коли закінчилися гроші навіть на мівіну, довелося робити так, як просять.
У якийсь момент втомився, що працюю за копійки, а часу на все витрачаю ну дуже багато. Безглузда правка за правкою — і так без кінця. Прийшов у професію з місією зробити світ кращим, а робиш повну фігню. І ти такий думаєш — я ідіот чи що? З правками діставатимуть у будь-якому випадку, питання лише в тому, за яку суму. Тоді в якийсь момент сказав, що моя ціна набагато вища. Потім якийсь час просто сидів і чекав, у мене не було ні замовлень, ні клієнтів. Та якось усе вийшло. У цьому немає сміливості, є просто природне нахабство.
Потім доріс до такого, що міг сказати клієнту — вибачте, мені не цікаво з вами працювати.
Але теми усі цікаві. Буває, приходить клієнт з логотипом для йога-студії, наприклад. Це ж нудно, стільки таких вже зроблено. Але якщо ти для себе робиш челендж, і клієнт з яким ти працюєш, теж готовий експериментувати і робити не так, як заведено на ринку — це круто.
Якби я був художником, я був би якимось божевільним. Можливо у 40 років психану, заб'ю своє тіло татуюваннями, піду збирати жуків і створювати з них картини. Та поки що це не моя історія.
Усе. Дякую.