Подумайте: як часто ви були готові придбати товар, але раптово передумали? У мене таке трапляється, коли я додаю товар у корзину, майже в процесі підв'язки карти, але розумію, що не знайшов інформацію, яка мене цікавила. Я навряд чи повернуся назад, бо вже прийняв рішення: цей товар не для мене.
Користувачі часто відвалюються на найважливіших місцях воронки. Наприклад, коли треба зареєструватись, заповнити персональні дані чи залишити номер картки. Чому так відбувається? Користувачі не знаходять бажаної інформації. У цих місцях потрібно продумовувати відповіді на запитання, котрі можуть виникнути.
Типовими проблемами можуть бути: повільне завантаження сторінки, незрозуміла навігація, невдалий UX. У таких місцях часто просто немає меседжу — буквально шматку тексту, який далі зорієнтує для фінального здійснення покупки. Досвід показує: коли користувач каже, що йому не підходить ціна, то має на увазі, що йому незрозуміла цінність продукту за таку суму. Такий висновок можна отримувати з розмов із клієнтами чи з ресьорчу.
Ефект невідомості пояснює цю особливість: ми скоріше оберемо простіший та знайомий варіант на противагу продукту, де багато невідомого. Як дізнатися невизначеності клієнта? Один із найочевидніших варіантів — на сторінці прайсингу встановити поп-ап, у якому поцікавитися, що зупиняє клієнта від покупки саме зараз.
Інший варіант — якщо користувач зареєструвався, дійшов до моменту купівлі, але відвалився, використайте його дані для зв'язку. Наприклад, щоб написати лист на пошту. Здебільшого аудиторія, яка відвалилась, не буде активно спілкуватись далі, але все ж спробувати варто. Отримана інформація може бути дуже важливою.