Гараж

Як робити контент для блогу компанії з розумом

Причин низького трафіку є безліч: від невдалої дистрибуції до задовгих і нудних описів у тексті. Пояснюємо з Іллєю Азовцевим, куратором Content Marketing, як привабити читачів до ваших публікацій у корпоративному блозі ще під час пошуку теми.
екран ноутбуку з корпоративним блогом

Про що пам'ятати автору корпоративного блогу

У більшості випадків ми генеруємо контент поступово: знайшли тему, написали статтю, поширили, рахуємо перегляди. І знову заново. Чому це неефективно: щоразу ви витрачаєте однакову кількість зусиль, а значить ризикуєте втомитися, втратити креативність і перегоріти.

По-перше, мисліть глобально. Вам потрібно намалювати цілісну картинку, де кожен контент поступово приведе до кінцевої мети. Це має бути щось значиме, за що люди готові залишити дані або навіть купувати продукт.

Один із таких кейсів — електронна книжка. По суті це збірка статей, які ви поступово готуєте для блогу. Звичайно, не всі 10 з 10 тем пригодяться, але мотивації залишити електронну адресу задля отримання PDF-файлу буде більше, ніж після прохання «Підпишіться на нашу розсилку».
Британська платформа онлайн освіти Futurelearn:
кейс ведення блогу з порадами та перетворення матеріалів в електронну книжку
По-друге, не обов'язково створювати контент з нуля. Наприклад, додайте поширені раніше кейси або добірку корисних ресурсів до нової проблемної статті. Витисність воду і залиште кістяк. Не хвилюйтеся про можливі коментарі щодо самоповторення — читач конкретного тексту розумітиме персональну цінність.

По-третє, перепрофілюйте контент. Наприклад, записали вебінар — випустіть конспект, підготуйте кілька постів з інфографіками й кейсами для фейсбуку, змонтуйте аудіо для подкасту, зробіть нарізку відео в інстаграм. У результаті ви не будете витрачати час на ресьорч та ще й охопите різні канали та більшу аудиторію.
Кейс із лекцією куратора про елементи ефективного меседжингу:
конспект у блог і серія сторіз для інстаграму школи
До слова, якщо читач конспекту перейде до відео на YouTube, Google оцінить вашу статтю як корисну і почне ранжувати її вище в пошуку. Це допоможе підсилити SEO-показники. Саме відео також отримає більше переглядів зі стороннього ресурсу, що є плюсом для прокачки каналу.

Як написати статтю для блогу компанії

Куратор Ілля Азовцев ділиться досвідом роботи у lemlist. Передаємо його поради покроково.

Крок 1. Дослідіть конкурентів. Зберіть перші статті на вибрану тему у видачі. Пропишіть план аналізу й за ним перегляньте матеріали: яка структура, що приваблює саме вас як читача, чого забагато (наприклад, гіфок, цитат, тексту або порожнього простору), які ще є недоліки (теорія не підкріплена прикладами, висновки не виділені візуально, верстка заважає сприймати інформацію). Можна навіть записати все до таблиці.

Крок 2. Створіть детальну структуру. Чим чіткіша вона буде, тим менше часу витратите на статтю. Наприклад, не будете роздумувати, чи варто той чи інший момент згадати у тексті. Обговоріть чернетку з командою та поцікавтеся, чого ще не вистачає. Підготуйте ключові слова, щоб розуміти важливі точки для читача і як ними оперують інші автори.
Крок 3. Забудьте про довге інтро і висновки. Почніть із болю, який розділяєте з аудиторією — це одразу занурить у текст та покаже цінність контенту. Пам'ятайте про унікальність: якщо одне й те ж інтро ви можете використати для 5 інших текстів, воно невдале. Сприймайте цю частину тексту як трейлер до фільму.

Крок 4. Покажіть драфт команді. Дізнайтеся їхню думку про структуру й «м'ясо». Обговоріть, як зробити публікацію більш наповненою візуально.
«Я вірю, що вдалий контент має всього три компоненти: експертність — стаття детально розкриває тему; дієвість — кожен елемент покроково допомагає вирішити проблему; дистрибуція — контент знаходить читача швидко і доступно».
куратор Ілля Азовцев
Growth Marketer у lemlist,
куратор у Projector
Крок 5. Відберіть візуальні ідеї й підготуйте їх для публікації. Пам'ятайте, чого бракувало у матеріалах конкурентів.

Крок 6. Вилийте всю воду. Скоротіть історію з кількох абзаців до кількох речень. Намагайтеся максимально вкладати сенс — і статтю буде значно легше читати. Підкріпіть структурою: у кожному блоці коротке інтро і короткі висновки.

Крок 7. Додайте meta і alt. Якщо пропишете їх до всіх зображень, Google буквально бачитиме їх і видаватиме у пошуку вище.

Крок 8. Доповніть беклінками. Залиште лінки на тексти, де зацікавлені можуть вивчити питання детальніше.
Раніше ми ділилися конспектом відкритої лекції «Дистрибуція контенту в Facebook та Linkedin: поради гроуз-маркетолога у lemlist». Цей текст може стати вам у пригоді, коли підготуєте публікацію та захочете правильно знайти її аудиторію.
Крок 9. Зберіть фінальний фідбек від команди перед публікацією. Пам'ятайте, що кожну статтю можна покращити ще і ще.

Крок 10. Додайте емоцій. У блозі lemlist автори використовують емодзі, інші компанії можуть додавати гіфки або жарти. Виберіть найближчий для вас спосіб.

Кому довірити контент: пруфрідери vs копірайтери і редактори

На перше місце Ілля ставить копірайтерів. Навіть якщо спочатку ті не орієнтуються в темі, з кожною статтею поглиблюють експертизу. Згодом від конкретного автора можна отримати якісніший контент, ніж від замовлення на фрілансі. Найкращий фідбек для копірайтера — фідбек аудиторії і команди, а найкращий старт для роботи — детальне пропрацювання структури майбутнього тексту.

На другій позиції — редактори. Про що йдеться: ви знаходите експертну людину, яка не пише текст, але може перевірити готову статтю автора з команди. Вона ж на початку допоможе нагенерувати актуальні теми.

Третя за крутістю роль — пруфрідери. По суті це внутрішні експерти, готові писати про свої теми. У чому недолік: можуть не вміти створити хороший текст. Якщо ви пруфрідер і залучаєте додаткові тулзи (наприклад, Writesaver), вмикайте експертну складову, коли в слові email сервіс вперто додає дефіс.

Базові інструменти для створення контенту

  • Ghost — альтернатива блогу на Tilda та значно простіший аналог Wordpress. Має супер простий інтерфейс, який допоможе позбавити розробників додаткових тасків. Недолік — розміщення на субдомені, що знижує ранжування.
  • Canva — онлайн-фотошоп для початківців у віжуалі. Дозволяє швидко зверстати контент для постів, зображень для блогів, презентацій. Якщо потрібно прибрати фон, спробуйте Remove.
  • Giphy і ezgif — тулзи для пошуку вдалих гіфок і накладання на них тексту.
  • Loom і camtasia — прості інструменти для роботи з відеоконтентом. Крута фішка — дозволяють робити запис вибраної частини екрану.
  • Click to tweet — генератор тексту для поширення вашими користувачами у твіттері.
  • Grammarly і Meme generator — без зайвих слів.
Дізнатися більше, як отримувати лідів і юзерів через публікації, можна на курсі Content Marketing. За два місяці куратор пояснить про воронку контенту, його перевикористання і дистрибуцію. А якщо готові до пошуку вакансії мрії — підписуйтеся на телеграм-канал Advertising Цех.

Текст: Тоня Чундак
Головне фото: Наталія Азаркіна
Гараж
Сподобалась стаття?