ГАРАЖ
Топ-6 недоліків мобільних інтерфейсів: список продуктового дизайнера Miro Стаса Говорухіна
Куратор курсу Mobile Interfaces Advanced Стас Говорухін нещодавно почав працювати продуктовим дизайнером Growth напрямку в Miro. Спеціально для Projector Mag він стисло і коротко розповідає, як розпізнати поганий мобільний інтерфейс.
Отже яких помилок краще не допускати при проєктуванні зручного та корисного мобільного інтерфейсу.

Якщо додаток:

1. Не дотримується рекомендацій платформ.

Користувачі айфонів або смартфонів на базі Android з часом звикають до того, як працює і виглядає інтерфейс на їхніх екранах. Але от коли вони зустрічають інтерфейс не схожий на те, з чим вони мали справу раніше — проблем не уникнути. І хоча додатки на різних платформах все більше схожі між собою, використання гайдлайнів допомагає позбутися великої кількості помилок і зробити рішення більш зрозумілим з самого початку.

Product Designer Growth в Miro
2. Після встановлення просить доступ до всіх даних відразу.

Не круто, коли ти ще не знаєш, потрібен тобі додаток чи ні, а тебе відразу просять поділитися геолокацією, доступом до повідомлень, контактами та іншими особистим даними. Більш абсурдна ситуація (яка, на жаль, зустрічається) — просити все і відразу, не пояснюючи навіщо це потрібно додатку, і не давати використовувати його, поки людина не надасть доступ до цих даних.
3. Не дає початкових підказок і не допомагає людині почати ним користуватися.

Все ще зустрічаються додатки, потрапляючи в які незрозуміло, що потрібно в них робити й з чого в власне починати. Дизайнери проєктують екрани під ситуації, в яких людина вже щось зробила, і забувають намалювати порожній стан — коли людина тільки-но відкрила додаток. Часто люди закривають і видаляють такі додатки, тому що не розуміють, як зробити перший крок і вирішити своє завдання.

У вебі теж є свої «червоні картки» і от як вони виглядають:
4. Мобільний інтерфейс, що не зберігає дані.

Уявіть, що ви намагаєтеся оплатити штраф з телефону. Припустимо, зручного додатку під рукою немає, але є сайт з довгою формою. Ви заповнили форму, натиснули на кнопку для оплати, і в цей момент щось пішло не так. Інтернет перестав працювати. Сервер довго думав, але повернув помилку. Зовсім випадково сторінка перезавантажилась. Погано, якщо при спробі повернути, дані не будуть збережені та їх доведеться вводити наново.

5. Мобільний інтерфейс, який змушує робити багато переходів і тапів.

У мобільних сайтах навігацію та інформацію дизайнери намагаються упакувати так, щоб все помістилося. Нерідко це працює в мінус — людям складніше знаходити необхідне, хтось не натискає на бургер-меню, а інформацію в акордеонах читають і відкривають одиниці.
6. Мобільний інтерфейс, що не підлаштовується під контекст.

Буває, що в першу чергу з'являється макет для робочого столу. Коли справа доходить до мобільного відображення, інтерфейс просто стискають як-небудь, як вийде, забуваючи про контекст використання і задачі людини саме з телефону. Поганий інтерфейс ігнорує їх і робить так, щоб інженерам було зручно зверстати, витісняючи користувача на другий план.

Детальна програма курсу: Mobile Interfaces Advanced.

За 2 місяці дізнаєтеся про принципи проєктування для екранів смартфонів, правильне розташування контенту, прототипування, інтерфейсні патерни, поведінку користувача, технології мобільних інтерфейсів і економіку сучасних мобільних додатків.
Сourses
Сподобалась стаття?