Ментальний стан — те, від чого і залежить наша продуктивність на роботі та й загалом по життю. Пруфи цієї тези, наукові й доказові, є у книжці медичної журналістки
Дарки Озерної «Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров'я». Тому дбати, щоб ті стани можна було окреслити фразами «мені супер» чи «мені надкомфортно» – важливо.
Як дбати? Практикувати в команді екологічний зворотній зв'язок або асертивний. Тобто такий, що має продуктивну мету і запакований так, аби звучати людяно. Перш ніж давати людині фідбек, маєш подумати: «шоб шо?», «а які слова дібрати, щоб не бути пасивно-агресивним/-ою?». Треба концентруватися на тому, як твій лонгрід на тему «Що за дурницю ти створив?» апгрейдне людину чи допоможе усвідомити помилки та не опустити самооцінку на дно, а тобі — не скотитися до патернів поведінки міцного начальника-господарника та допомогти їй професійно прокачатися.
За досвідом, ні: лонгрід «Що за дурницю ти створив?» позитивно не вплине. А ось повідомлення в дусі «Що за дивину ти створив і що з цим робитимемо разом», в якому буде критика професійних якостей, звучатимуть пропозиції, як цей факап виправити і дрібка натхненних слів підтримки — дуже навіть.