Dev & Data Science

QA (Quality Assurance) Engineer Beginning

Навчимося шукати помилки на всіх етапах розробки продуктів та допомагати їх виправляти.

Про курс

Quality Assurance (QA) — це не лише тестування фрагментів коду, а й гарантія якості продукту. QA інженер залучений до роботи протягом усього процесу розробки продукту. Він перевіряє якість вимог, тестує вебкомпоненти, підтримує їхню функціональність, а також моніторить продукт загалом.

Разом ми пройдемо шлях від простих до складних завдань, щоб засвоїти основи тестування програмного забезпечення з нуля. На курсі QA Beginning розглянемо основні аспекти роботи QA інженера:
— особливості тестування систем на різних платформах;
— використання технік тест-дизайну, що перевірять найбільш ризикові частини функціонала якнайшвидше;
— аналіз вимог до програмного забезпечення та його тестування.

На курсі ми навчимося використовувати платформу Jira як test management system та bug tracking system, аби ефективно організовувати та контролювати всі етапи тестування програмного забезпечення від планування до виконання тестів. Дослідимо різні траєкторії професійного розвитку в галузі тестування, щоб, зрештою, ви обрали свій. І наостанок підкріпимо теорію практикою — виконаємо два курсових проєкти, один із яких для реального замовника. Студенти працюватимуть з інструментами від партнера курсу Testomat.io.

cічень 2024 курс триває 3 місяці,
вебінари та відеолекції
7 500 грн/міс. 22 500 грн при оплаті всього курсу
7 875 грн/міс. при оплаті частинами
20 місць кожен студент отримує регулярний фідбек від куратора

Куратори

автор програми Олексій Бурдін
куратор Артем Григоренко
куратор Андрій Сотніков
Куратор Богдан Приймак
Кураторка Анастасія Чудовська
Куратор Олексій Плюхін
Куратор Ярослав Бабчинський

Програма курсу

 • Якісне програмне забезпечення

  • — Що таке якість ПЗ.
  • — Ознаки якісного ПЗ
  • — Як оцінити й виміряти якість.
  • — Як процес розробки (Software Development Life Cycle) впливає на якість продукту.
  • — Види SDLC.
  • — Хто може впливати на якість ПЗ.
 • Процес тестування ПЗ

  • — Види тестування.
  • — З чого починається тестування.
  • — Test Design (як вигадувати нові перевірки).
  • — Test Planning (як планувати тестування).
  • — Test Reporting (звіти про виконане тестування).
 • Тестова документація

  • — Test Cases.
  • — Checklists.
  • — Test Suites.
  • — Bug Reports.
  • — Other testing-related docs.
 • System Under Test

  • Особливості тестування систем на різних платформах.
  • — Web Testing.
  • — HTTP.
  • HTML+CSS+JS.
  • — Browser Developer's Tools.
  • — API Testing (with Postman).
  • — Mobile Testing.
  • — Desktop Testing.

Партнер

Студенти курсу працюватимуть з інструментами від партнера

Як відбувається навчання

Вебінари та відеолекції

Вебінари з куратором та групою будуть проходити щосуботи о 11:00, а відеолекції відкриватимуться щопонеділка.

Real-life завдання

У нас діє Practicult — культ практики. Тому ви виконуватимете багато складної домашки. Have fun & survive.

Курсові проєкти

Упродовж навчання виконаємо два курсові проєкти, які підсилять набуті знання. Посеред шляху — штучний, щоб закріпити знання. Нові концепції та методики застосуємо в змодельованому середовищі, щоб відчути практичність та ефективність умінь. Наприкінці — для реального замовника, щоб бути готовими до роботи в умовах реального ринку.

Регулярний фідбек

У нас немає базових і преміум режимів. Тільки преміум, завжди. Отримайте від куратора все. І так, десята ітерація — це нормально.

Сертифікат за здобутки

Наші сертифікати справді цінують на ринку. Тому ми видаємо їх лише тим студентам, які виконали щонайменше 70% домашніх завдань та захистили курсові проєкти.

ГРАФІК

Старт

cічень 2024

Вебінари

субота — 11:00

Відеолекції

понеділок

Мова викладання

українська, частина матеріалів буде англійською

Курс для вас, якщо ви

Не маєте досвіду в ІТ

але хотіли б розпочати кар’єру в цій сфері й зробити свій внесок у технологічний прогрес, допомагаючи створювати справді якісні програми, вебдодатки та мобільні застосунки

Хочете змінити фах

і працювати в IT, готові заглибитися в деталі роботи комп’ютерних систем. Прагнете брати участь в інтернаціональних проєктах і багато вчитися

English

Intermediate і вище

Математика

на хорошому шкільному рівні

Час

8+ годин на тиждень для виконання домашніх завдань

Кейси студентів

Не кейс, але радимо підписатися Осередок технарів, Development & Data Science новин, фізри для мозку, непроханих порад та соціально-наукового холівару
Студенти перевірили функціональність сайту й телеграм-бота для користувачів та підготували рекомендації для покращення сервісів
Студенти провели дослідження конкурентів, описали профілі користувачів системи –– продавця й покупця, зробили дослідницьке тестування та підготували звіт із рекомендаціями, як поліпшити користувацький досвід
Студенти перевірили функціональність усіх кнопок, форм та інших складових сайту, протестували його мобільну версію та перевірили сумісність із різними браузерами та пристроями. За результатами роботи підготували практичні рекомендації для покращення сайту
Студенти провели функціональне тестування сайту та його мобільної версії. Виявили критичні помилки, які впливали на конверсію та кількість звернень із сайту, і запропонували, як їх виправити
Студенти перевірили функціональність, зручність та доступність сайту, зокрема його мобільної версії, для користувачів. Описали виявлені проблеми та дали рекомендації, як їх усунути

Запитання

Що таке QA?

Це процес контролю та забезпечення високої якості програмних продуктів через перевірку відповідності вимогам. Якщо продукт не відповідає вимогам — це дефект. Курси тестувальника онлайн можуть стати корисним інструментом для тих, хто прагне навчитися методики та практики QA, наприклад, стратегії тестування, тест-дизайну, або ж ознайомитися з реальними прикладами тестування: модульне, інтеграційне, системне тощо.

Як стати тестувальником?

Щоб стати QA інженером, зазвичай рекомендують пройти курси тестування програмного забезпечення, адже вони мають систематизований та структурований виклад інформації — це спрощує опрацювання матеріалу. Серед іншого, курси тестувальників через вправи та проєкти знайомлять студентів з форматом і типом завдань, які чекають на них у майбутньому. Приємний бонус — спільнота однодумців, яка порадить, підтримає, допоможе.

Яка різниця між QA і тестувальником?

QA і тестувальник — це дві пов'язані, але різні ролі. Тестувальник відповідає за виконання тестових сценаріїв і виявлення помилок, тоді як QA забезпечує якість продукту загалом, координуючи процес тестування, розробку тест-планів і забезпечуючи відповідність стандартам.

Де вчитися на QA інженера?

Вибір місця навчання залежить від особистих уподобань та ресурсів студента. Однак серед деяких популярних варіантів — курси або програми спеціалізованих інститутів. Або ж навчайтеся самостійно за допомогою вебінарів, курсів на платформах e-learning. Обмінюйтеся досвідом з іншими фахівцями спільноти на форумах QA спеціалістів.

З чого почати навчання на QA інженера?

На курсі QA Engineer Beginning ми знайомимося з професією, досліджуючи критерії якісного ПЗ, процес тестування ПЗ та його види. Розбираємося з тестовою документацією. Вивчаємо особливості тестування систем на різних платформах.

Скільки часу потрібно навчатися на QA інженера?

Тривалість навчання залежить від знань та досвіду студента, а також інтенсивності. Зазвичай початківці присвячують навчанню від кількох місяців до року, щоб опанувати технічні навички, вивчити різні методи тестування та ознайомитися з інструментами автоматизації. Пам'ятайте, самоосвіта та практичний досвід — також важливі компоненти успіху в цій сфері. Тестувальник з нуля — реально? Реєстрація на курс — єдиний спосіб перевірити.

Чи можна вивчитися на тестувальника з нуля?

Так, важливо вчитися систематично. Почніть із самоосвіти: книги, онлайн-уроки та відео. Долучіться до ком’юніті тестувальників, щоб бути в курсі тенденцій. На курсі QA Engineer Beginning ви отримаєте структурований виклад інформації, а також можливість конвертувати свої знання в реальні кейси.

Скільки коштують курси тестувальника в Україні?

Вартість курсів тестування залежить від типу, тривалості курсу, рівня програми та якості навчання. Вартість курсу QA Engineer Beginning становить 7 500 грн/міс.

Чи потрібні якісь навички для вступу на курс?

Це базовий курс для людей без досвіду в галузі, усе потрібне вивчатимемо з нуля. Проте ми цінуємо ваш час і хочемо переконатися, що курс буде для вас корисним, а зусилля принесуть результат.

Тому для вступу необхідно поспілкуватися з менеджером, який сконтактує з вами впродовж 72 годин. Одразу після інтерв'ю ви отримаєте відповідь та рекомендації для вступу. Тоді ж ви дізнаєтесь деталі щодо оплати курсу. Важливо: місце в групі бронюється тільки після внесення оплати.

Якщо ви отримаєте відмову –– не засмучуйтеся. Ми надішлемо також список корисних посилань. Ознайомтеся з цими матеріалами, а відтак сміливо подавайтеся на курс знову.

Як відбувається комунікація на курсі та в якому форматі куратор дає фідбек?

Уся комунікація на курсі відбувається на платформі Slack (робочий чат групи, канали для домашніх завдань і корисних посилань). Куратор дає фідбек у вигляді коментарів до домашніх завдань та обговорення на вебінарах.

Чи записуватимуться вебінари?

Так, але краще виділіть час, щоб долучатися до них особисто — буде цікаво.

А сертифікат буде?

Буде, якщо ви докладете зусиль. Щоб отримати сертифікат, потрібно виконати щонайменше 70% домашніх завдань, отримати фідбек та «зараховано» від куратора, а також здати й захистити курсові проєкти. Дедлайном для здачі та зарахування робіт є дата випуску або захисту перед замовником.

Що, як мені не сподобається?

Зможемо повернути гроші протягом 7 днів від дати старту курсу, якщо ви передумаєте.

Які курси можуть мене зацікавити?

Для кращого розуміння коду, пропонуємо тестувальникам Python для початківців.

Щоб розібратися з функціональністю інтерфейсів, спростити процес тестування та виявлення помилок, рекомендуємо розглянути front-end курс.

Опанувати тестування — уже багато, а тестувати ефективно — ще краще. GO мова має вбудовану підтримку паралельного тестування й інші важливі функції для написання ефективних тестів.

Автоматизація тестування урізноманітнить можливості розвитку вашої кар'єри. Щоб навчитися, приходьте на js курс.

Якщо ви прагнете виконувати складніші завдання, пов'язані з розробкою тестових сценаріїв, автоматичного тестування та оптимізації тестових процесів, тоді algoritmika точно стане вам у пригоді.

Курс верстальника знайомить студентів із HTML/CSS, за допомогою яких створюють привабливі, функціональні та ефективні інтерфейси. Ці знання покращать взаємодію QA інженерів із розробниками та дизайнерами в процесі тестування програмного забезпечення.

Data Science математика — необхідний інструмент для розуміння методів, які допоможуть QA інженерам аналізувати та інтерпретувати великі обсяги даних, що є основою для виявлення та розв'язання проблем у програмному забезпеченні.

Курс з реакту поглибить ваші знання в архітектурі програмних продуктів та зробить комунікацію із front-end розробниками ефективною, що сприятиме вищій продуктивності всього проєкту.

Курс з Highload надасть студентам можливість вивчити методи й інструменти оптимізації продуктивності та масштабування програмних рішень, які є критичними в роботі з великими обсягами даних і великою кількістю користувачів.

Щоб поглибити свої знання або розширити компетенції, розгляньте й інші онлайн курси з програмування.

Реєстрація

Ще маєте запитання?
Не соромтесь їх ставити.

Проконсультуйте мене