designing
Workshops
5 воркшопів
щоб навчитися залучати стейкхолдерів на різних етапах дизайн-процесу
Дізнатись більше
Dev & Data Science

Engineering Discovery: from Requirements to Design

Інтенсив, щоб ознайомитися з діскавері фазою розробки та навчитися будувати девелопмент стратегію для старту імплементації продукту.

Про інтенсив

Діскавері фаза — важливий етап у розробці програмного забезпечення. Вона займає ключове місце в ланцюжку «ідея — її втілення».

Діскавері — це про те, як детально проаналізувати всі аспекти ідеї нового продукту чи зміни вже наявного, конкретизувати невизначеності, підтвердити чи спростувати припущення й мінімізувати ризики. А ще — розробити детальний план імплементації, ідентифікувати деталі продуктової, делівері та інженерної стратегій.

На інтенсиві Engineering Discovery: from Requirements to Design ви систематизуєте знання про етапи побудови продукту з інженерного погляду, а також навчитеся:
— виявляти й аналізувати різноманітні вимоги;
— вибирати правильні інженерні рішення й розробляти архітектуру;
— формувати структуру команди та визначати обсяг імплементації;
— створювати стратегію розробки;
— вибирати практики для девелопмент команди.

Упродовж інтенсиву виконуватимете практичні вправи, результати яких відтак використаєте під час курсового проєкту розробки інженерної стратегії. Тож на прикладі ознайомитеся з одним з основних результатів діскавері для реального бізнес кейсу.

9 – 10 березня 2024 2 дні інтенсивних вебінарів
6 000 грн оплачуйте самостійно або через роботодавця
20 місць кожен студент отримує регулярний фідбек від куратора

Куратор

Олександр Савченко

Solutioning Director, Enterprise Architect, Consultant.

Понад 15 років в ІТ. Пройшов шлях від розробника до архітектора, голови департаментів, де працювали понад 300 інженерів, та Solutioning Director. Керував програмами за участі 150+ інженерів з різних бізнес-доменів (фінтех, дата процесинг, медіа, логістика, роздрібна торгівля, охорона здоров’я тощо), що були реалізовані за сучасними методологіями та стандартами розробки.

Сфера компетенцій: створення ІТ бізнес стратегій, управління портфоліо/програмами, розробка та оцінка архітектури, робота з клієнтами та постачальниками послуг, розробка ПЗ, технічні аудити, оцінка команд, адаптація хмарних рішень, коучинг; консультування щодо фінансового, технічного, процесного розвитку компаній.

Переможець Ukrainian IT Awards у категорії Software Engineering (2019 р.) та член журі у 2020 році. SEI, TOGAF, AWS, Arcitura Digital Transformation акредитований спеціаліст, iCAgile Certified Professional. Спікер на глобальних конференціях, автор курсів та воркшопів.

Програма інтенсиву

 • День 1

  • — Інженерна діскавері: загальні поняття, чому й коли використовувати цю активність.
  • — Основні діскавері активності та артефакти під час створення продуктової, делівері та інженерної стратегій.
  • — Ролі та обов'язки діскавері команди. Практична вправа.
  • — Підготовка до діскавері фази: визначення цілей, дослідження бізнес домену та типу продукту, управління зацікавленими сторонами та методи виявлення інформації. Практична вправа.
  • — Аналіз функціональних і нефункціональних вимог та ідентифікація ризиків. Практична вправа.
  • — Підготовка до дизайну архітектури: обсяг дизайну, основні методи та практики архітектури, архітектурні принципи. Практична вправа.
 • День 2

  • — Аналіз та вибір основних архітектурних рішень, базуючись на дизайн-концептах (архітектурні стилі та шаблони), та розробка архітектурних діаграм. Практична вправа.
  • — Створення обсягу робіт та оцінка імплементації. Практична вправа.
  • — Вибір складу команди для імплементації. Практична вправа.
  • — Створення стратегії розробки та імплементації: набір інструментів розробки, міжстекові контракти, стратегія тестування, керування даними, DevOps практики тощо. Практична вправа.

Інтенсив для вас, якщо ви

Розробник, Tech Lead Architect

хочете зрозуміти, як правильно аналізувати вимоги, вибирати інженерні концепти й технології та розробляти архітектуру продукту й окремих його компонентів

Технічний експерт

брали участь у діскавері фазах розробки й хочете структурувати свої знання та отримати нові навички

Engineering Manager

прагнете зрозуміти, як і що контролювати під час фази діскавері та перед стартом проєкту, як вибирати делівері та девелопмент методи

Фахівець іншої спеціалізації

працюєте в продуктовій компанії чи аутсорсі й хочете зрозуміти, як отримувати інформацію від різних груп зацікавлених сторін перед девелопментом та спілкуватися з ними

Досвід

робота з розробкою ПЗ, розуміння архітектурних стилів

English

Intermediate і вище

Як відбувається навчання

Живі заняття

Вебінари з куратором проходитимуть у Zoom два дні — у суботу та неділю — з 11:00 до 16:00.

Real-life завдання

У нас діє Practicult — культ практики. Тому ви виконуватимете багато складних завдань. Have fun & survive.

Регулярний фідбек

У нас немає базових і преміум режимів. Тільки преміум, завжди. Отримайте від куратора все. І так, десята ітерація — це нормально.

Проєктна робота

Під час навчання ви зробите велику проєктну роботу. Адже принцип інтенсиву — все як у житті.

Сертифікат за здобутки

Видаємо лише тим, хто своїм потом, часом і силами його заслужив.

ГРАФІК

Старт

9–10 березня 2024

Тривалість

2 дні

Мова викладання

українська

Запитання

Що таке discovery фаза?

Це важливий етап у процесі розробки програмного забезпечення, який передбачає дослідження та визначення потенційних рішень різних проблем, перш ніж почати імплементацію змін у вже наявний проєкт чи загалом роботу над проєктом.

У якому форматі відбуватимуться заняття?

Інтенсив відбудеться у форматі дводенного онлайн вебінару. Запис занять буде доступний після проведення.

Чого я навчуся на інтенсиві?

Ви опануєте всі аспекти діскавері фази розробки, зокрема навчитеся досліджувати ринок; розробляти роадмепс, архітектурну документацію та дизайн, стратегію розробки тощо.

Чи потрібні мені професійні навички?

Так, вам потрібно мати досвід розробки програмного забезпечення і базові знання зі створення діаграм. Також важливо розуміти різні архітектурні стилі, зокрема microservices, event-driven design, database per service/shared database тощо, і знати інженерну англійську мову на середньому рівні.

З яким софтом ми працюватимемо?

Zoom, Miro / FigmaJam. Також варто мати Google акаунт, щоб працювати з його сервісами.

А я отримаю сертифікат?

Ми видамо вам сертифікат, якщо ви будете брати участь у вебінарах і активно виконувати завдання.

Які ще курси мене можуть зацікавити?

Щоб опанувати фронтенд розробку з нуля, зверніть увагу на річний курс front-end. Якщо цікавлять інші варіанти навчання програмування, то обирайте серед курсів:
Linear Algebra;
математика для Data Science;
Algorithms;
Пайтон онлайн.

Для тестувальників-початківців розробили QA курс, для фронтенд розробників — курс React JS та курс JS. Бекенд розробників, яких цікавить мова GO, навчаємо на курсі з Golang.

Для бекендерів, девопсів та архітекторів маємо курс Highload Software Architecture, а для майбутніх Chief Technology Officer — курс Becoming a CTO.

Реєстрація

Ще маєте запитання?
Не соромтесь їх ставити.

Проконсультуйте мене